Opel Vectra gts

tietämätön opelisti

Eli onko vectra gts vm. 2003 2,2 litraisessa koneessa jakopää hihnalla vai ketjulla?

4

700

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kokemusta on

      se surullisenkuuluisa ketju siinä on kaikkine ongelmineen.

      • tietämätön opelisti

        Miten niin surullisen kuuluisa?? Ja mitä muita ongelmia ??


      • olla niin
        tietämätön opelisti kirjoitti:

        Miten niin surullisen kuuluisa?? Ja mitä muita ongelmia ??

        että alkusarja ketjusysteemissä jotain häikkää, joka saattoi aiheuttaa ketjun katkeamisen, tuolta voisi löytyä tarkempaa tietoa: http://www.opelclubfinland.fi/forum/ asiasta ja paljon muutakin.


      • kierot venat
        olla niin kirjoitti:

        että alkusarja ketjusysteemissä jotain häikkää, joka saattoi aiheuttaa ketjun katkeamisen, tuolta voisi löytyä tarkempaa tietoa: http://www.opelclubfinland.fi/forum/ asiasta ja paljon muutakin.

        just viime viikolla kiristin petti ja iso remontti tuli 2.2 direk z22yh moottori 100tkm se voi kestää mutta ei päivääkään yli .ovat gm finlandilla vielä ihmeissään kunhan noita moottoreita rupeaa paukkumaan oikein urakalla.6v taitaa olla tuo reklamaatio takuu-kun se kerta on tiedostettu ongelma.kaikki remontit vaan sinne ilmoittakaa.oppivat jälkimarkkinoinnin


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      142
      10781
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      52
      5160
    3. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      45
      2363
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      29
      2073
    5. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      13
      1661
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      41
      1492
    7. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      29
      1184
    8. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      35
      1146
    9. Daniel Nummelan linjapuhe 2025

      Kansanlähetyksen toiminnanjohtajan Daniel Nummelan linjapuhe tänään. Rehellistä analyysiä mm. evlut kirkosta ja piispo
      Luterilaisuus
      92
      905
    10. TÄSTÄ TAITAA TULLA SUOMEN HISTORIAN SUURIN USKONNONVAPAUDEN OIKEUDENKÄYNTI.

      Sinun täytyy hyväksyä se että jos sinä vetoat uskonnonvapauteen, silloin sinun tulee antaa myös muille vastaava vapaus o
      Hindulaisuus
      317
      862
    Aihe