agility pentukursseja vantaalla

Tietääkö joku missä olisi vantaalla agility kursseja pennulle? Olemme jo googlettaneet ja etsineen koirat.comista, mutta turhaan. Myös muualla pääkaupunki seudulla käy.
7446
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kun luusto ei ole kehittynyt vielä kunnolla ei suositella mitään noin rasittavaa pennulle.Kyllä koira pitää olla kasvanut rotunsa kokoon,jotta voidaan aloittaa turvallisesti Agility siksi ei ole pentukursseja moneen lajiin ollenkaan.

Äänestä
  • Kyllä agility-pentukursseja on olemassa; niillä ei tietenkään harjoiteta mitään kasvavan pennun luustolle haitallista. Katso koirat.comista kalenteria, sieltä löytyy monenlaista.

    Äänestä

  • Marttipertti kirjoitti:

    Kyllä agility-pentukursseja on olemassa; niillä ei tietenkään harjoiteta mitään kasvavan pennun luustolle haitallista. Katso koirat.comista kalenteria, sieltä löytyy monenlaista.

    Ups, olittekin jo katsoneet koirat.comista. :( No, sitä kannattaa kuitenkin seurata; kyllä niitä kursseja aina välillä on.

    Äänestä

  • Marttipertti kirjoitti:

    Ups, olittekin jo katsoneet koirat.comista. :( No, sitä kannattaa kuitenkin seurata; kyllä niitä kursseja aina välillä on.

    Itse mm. pidän, mutta kun ei varsinainen markkinapaikka, niin... Ja siis Helsingissä.
    Pentukurssilla mennään pennun ehdoilla fysiikan suhteen, sitten tauko ja palataan 12 kk ikäisen kanssa alokaskurssille jatkamaan (tai mitä nimiä kukakin kouluttaja käyttää.

    Äänestä

agillityn voi aloittaa kun koira on yhden vuoden aikasemmin kannattaa käydä vaikka tottelevaisuus koulutuksessa josta on hyötyä sitten kun pentu aloittaa agilityn :D

Äänestä
  • rsikialtis laji aikuisellekkin, jos ei opeta juuri oikein hyppäämään yms, pennun luusto vielä tosi heiveröinen. Kannattaa aloittaa vaikka tokosta, siitä hyötyä sitten muutenkin kun agi-ikää tarpeeksi.

    Äänestä

www.koirapalveluvirike.net

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kyoko-chan kirjoitti:

Tietääkö joku missä olisi vantaalla agility kursseja pennulle? Olemme jo googlettaneet ja etsineen koirat.comista, mutta turhaan. Myös muualla pääkaupunki seudulla käy.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu