Voiko koirilla olla syyliä, ja jos voi, niin millaisia ne on? Löysin koiraltani 2 herneen kokoista pientä pattia ja ajattelin niiden olevan jotain syyliä? Koira on nuori 1,4v, eli ei varmaan mitään syöpää ole??
Syylät?
helppistä
21799
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Meillä tuli koiralle poskeen syylä, ja itsekin käytin lääkärissä, ja pelkäsin kasvainta. Oli aika rumakin. Kasvoi aika nopeasti noin 8 mm. korkeaksi, mutta siitä ei suuremmaksi. Pienen koiran päässä kuitenkin silmiinpistävä.
Eläinlääkäri lohdutti, että kyseessä on syylä, joka on vaaraton, eikä iäkästä koiraa kannata operoida sen vuoksi. No, vuoden verran se oli, ja nyt huomasin sen kuihtuneen pois; olisikohan syödyllä antibioottikuurilla jotain tekemistä sen kanssa, en tiedä. Mutta voisiko kyseessä olla rasvapatit teillä?
on molemmilla koirilla ollut, kantapäässä. Vanhemman jäämistöstä löytyi vielä Fuciderm-nimistä geeliä, saa ainoastaan reseptillä e-lääkäriltä. Kannattaa noudattaa turvamäär., taitaa olla melkoista tavaraa.