Lehdet, yritykset ja radiot järjestävät joka kuukausi ilmaisia nettikilpailuja joissa ei välttämättä voita jotain matkaa tai kotiteatteria. Palkinnot on pienempiä mutta juuri sen takia niihin osallistuminen kannattaa. Normaaleissa kilpailulistoissa on yleensä vain ne isoimmat palkinnot ja kilpailut mutta näissä "pienemmissä" kilpailuissa on useimmin pienempiä palkintoja ja niitä arvotaan läjäpäin vain yhden päävoiton sijasta. osallistu ja voita: http://www.peemies.net/3369/index.html -Netin kattavin kilpailulista
Se että palkinnot on pienempiä pitää myös osallistujamäärät alhaisina. Tämä taas tarkoittaa merkittävästi parempia voitonmahdollisuuksia. Yleensä palkintoina kaikenlaista hyödyllistä käyttötavaraa joita voittelemalla säästää kuukausittain perheelle kohtalaisen kivat rahat. Leffalippuja (myös ennakkonäytöksiin), vuoden kahvit, elokuvia, pelejä, kodinkoneita ym. Satoja kilpailuja kuukausittain ja tuhansia palkintoja.
Itse en ole maksanut enää kahteen vuoteen leffassakäynneistä. Tässäkin kuussa tullut jo 8 lippua elokuvien ennakkonäytöksiin, leivänpaahdin ja kasapäin ilmaisia lippuja ties mihin messuille ja kissanristiäisiin.
Myös isompia palkintoja tarjolla kuukausittain
http://www.peemies.net
Vuoden kovin säästövinkki
Pikku Piia
0
714
Luetuimmat keskustelut
- 791100
- 1041075
- 73538
- 47483
Taiteiden yö
Kuhmon taiteiden yössä tapahtui. Tsat satss saaatts... Ja Sammon takoja... Tsat satss saaatts...8446Nainen, onko se nalle hehkuttelija poistunut keskuudestamme?
Ei ole näkynyt, joten onkohan. R.I.P :/112441- 13440
- 42422
- 15396
Kysymys palstalaisille: kuinka moni nainen sietää miehen "pakkomielteistä" sekaantumista elämäänsä?
Siedättekö tai sietääkö teidän naisenne miehen "pakkomielteistä" sekaantumista naisen harrastuksiin, ulkonäköön, työhön83391