minkälaisia

kokemuksia?

vuoden 01 viisiovisesta a mallin vectrasta?
onko mitään lapsentauteja tai muuta tyyppikohtaisuuksia?

2

361

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Heebo..

      kuitenkin kyseessä B-mallin vecculi?

      Auto on ihan jees (itsellä joskus 1,8), joskin nokkahihnan vaihtoväli 60tkm ja tyyppivikana (jos ei jo vaihdettu) kampi- ja nokka-akseleiden anturit, jotka eivät sinänsä vaikuta ajoon, mutta häiriövalo syttyy palamaan ja moottorinohjaussofta menee vakio-ohjelmalle, joten päästöt eivät ole enää optimoidut.
      1,8:ssa oli sama laatikko kuin 2-litraisessa, joten oli hiukan raskas lähtemään liikkeelle, mutta sitten pystyikin ajamaan 140km/h ja kierrokset oli vielä maltilliset 3500rpm. Hiljainen 14-tuumaisilla renkailla ja kulutus tosi kohtuullinen, auto painaa saman verran kuin nykyinen H-Astra.

      • juttu sinänsä

        että itellä on alla 15 tuuman vanteet (jo uudesta lähtien)?tai siis renkaat miten sen nyt kukakin ottaa :)kehittyny se ainakin on jos vertaa vm.95 vectraan.
        voi kyllä olla b mallikin tai siis on kun tarkkoja ollaan :)mutta pahempia vikoja ei ilmeisesti sitten olekaan?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nasima löi Jussille luun kurkkuun

      Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse
      Maailman menoa
      236
      6527
    2. Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"

      jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r
      Maailman menoa
      51
      4589
    3. Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen

      Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi
      Maailman menoa
      100
      4421
    4. Siviilipalvelusmies Halla-aho normalisoi rasismin perussuomalaisissa

      SMP:n tuhkille perustettu puolue ei ollut ihmisiä vastaan, vaan instituutiokriittinen. "Missä EU - siellä ongelma", oli
      Perussuomalaiset
      7
      4209
    5. Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta

      Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s
      Maailman menoa
      39
      3702
    6. Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun

      ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta
      Maailman menoa
      117
      3618
    7. Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä

      ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan
      Maailman menoa
      68
      3596
    8. Perussuomalaiset eivät harrasta maalittamista kuten vasemmisto

      Huomaa tässä keinotekoisessa "rasismi"-kohussakin kuinka vasemmistolaiset maalittavat Perussuomalaisia. Me emme vastaava
      Maailman menoa
      23
      3501
    9. SDP:n kansanedustaja Marko Asell: Suomen myönnettävä maahanmuuton ongelmat

      Hänen mielestään Suomen pitää pyrkiä rajoittamaan jyrkästi turvapaikanhakijoiden pääsyä maahan ja hän arvioi, että maaha
      Maailman menoa
      71
      3273
    10. Maataloustuet voi poistaa, naudan tuottajahinta pompsahtanut 25 %

      Enää ei tarvitse veronmaksajien tukea, koska maajussi saa lihasta nyt hyvää hintaa. https://yle.fi/a/74-20198739
      Maailman menoa
      53
      2415
    Aihe