minkälaisia

kokemuksia?

vuoden 01 viisiovisesta a mallin vectrasta?
onko mitään lapsentauteja tai muuta tyyppikohtaisuuksia?

2

358

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Heebo..

      kuitenkin kyseessä B-mallin vecculi?

      Auto on ihan jees (itsellä joskus 1,8), joskin nokkahihnan vaihtoväli 60tkm ja tyyppivikana (jos ei jo vaihdettu) kampi- ja nokka-akseleiden anturit, jotka eivät sinänsä vaikuta ajoon, mutta häiriövalo syttyy palamaan ja moottorinohjaussofta menee vakio-ohjelmalle, joten päästöt eivät ole enää optimoidut.
      1,8:ssa oli sama laatikko kuin 2-litraisessa, joten oli hiukan raskas lähtemään liikkeelle, mutta sitten pystyikin ajamaan 140km/h ja kierrokset oli vielä maltilliset 3500rpm. Hiljainen 14-tuumaisilla renkailla ja kulutus tosi kohtuullinen, auto painaa saman verran kuin nykyinen H-Astra.

      • juttu sinänsä

        että itellä on alla 15 tuuman vanteet (jo uudesta lähtien)?tai siis renkaat miten sen nyt kukakin ottaa :)kehittyny se ainakin on jos vertaa vm.95 vectraan.
        voi kyllä olla b mallikin tai siis on kun tarkkoja ollaan :)mutta pahempia vikoja ei ilmeisesti sitten olekaan?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluaisin rakastaa sinua

      Ja olla sinulle se oikea... Rakastan sinua 💗💗💗
      Ikävä
      26
      4051
    2. Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen

      Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot
      Maailman menoa
      132
      3987
    3. Tiedätkö mihin

      Ominaisuuksiin rakastuin sinussa?
      Ikävä
      55
      3458
    4. Purra on kantanut vastuuta täyden kympin arvoisesti

      Luottoluokituksen lasku, ennätysvelat ja ennätystyöttömyys siitä muutamana esimerkkinä. Jatkakoon hän hyvin aloittamaans
      Maailman menoa
      20
      3435
    5. onko kaivattusi

      vaarallinen? :D
      Ikävä
      79
      3407
    6. Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"

      Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe
      Maailman menoa
      63
      3270
    7. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      29
      2955
    8. Pieni galluppi

      Mitäs lahjaa odotat joulupukilta.
      Ikävä
      81
      2856
    9. Olisiko sinulla

      Jonossa vaihtoehtoja, ehkä
      Ikävä
      54
      2745
    10. Mitä tuntemuksia

      Rakkaasi ääni herättää?
      Ikävä
      20
      2474
    Aihe