Kuka pistetään tänään pihalle BB´stä?
Minä sanon että Minna myssyineen. Neidistä kun ei ole ollut muuta "hupia" kuin peiton heilutus. Tapettia!
Minä sanon että Minna myssyineen. Neidistä kun ei ole ollut muuta "hupia" kuin peiton heilutus. Tapettia!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 39
Vanhimmat
joutaa lähtee kotiin!
Kilpailijat omasta mielestäni huonoimmasta parhaaseen:
Ryhmä ÄärimmäisenÄrsyttävät:
SAMPO, ärsyttävä pikku-orava, sellainen tylsä "yleishauska" mitättömyys. Ei kestä vaan
kuunnella sen huutamista ja hyppimistä kuin hullu, kun mitä tahansa tapahtuu, saisi
häipyä tänään :(((
DANA, sama kuin sampo lisättynä melkoisella tyhmyydellä, oikea sedu koskisen Onnela
ravintoloiden pikkupissis. :(((
Ryhmä Ärsyttävät:
Samin ja Toni muodostama liittoutuma ja ämmäin juorukerho, tämän ryhmän
ärsyttävin on Karaokepelle Sami, sitten turhamainen metroseksuaali Toni.
(myös Aso kuuluu kolmen koplaan, mutta omaa sentään viihdearvoa).
Sami :((
Toni :((
Ryhmä Neutraalit:
Minna :(
Kätlin :I
Ryhmä Positiiviset:
Aso: arvosteluna varovainen hymiö (hymiö miinus :)-
pisteitä vähentää akkakerhoilu Samin ja Tonin kanssa, muuten ihan viihdyttävä.
Marko: Sympaattinen ja jopa hauskakin kaveri alkukankeuden jälkeen. :)
Voittaja suosikki:
Esa A. :D Oma suosikkini ensimmäisestä päivästä alkaen loppuun asti.
Aika lailla samoilla linjoilla näköjään mennään.
Analyysisi Samposta ja Danasta napsahti hyvinkin kohdilleen, vaikka pakko on todeta että minusta Dana on kaunis! Mieheni on taas hänestä ihan toista mieltä, ja käyttää ilmaisua alkukantainen!
Täysin samaa mieltä olen Tonista ja Samista.. Nuo jätkät ei vois vähemmän kiinnostaa, vaikka epäilemättä itse luulevat olevansa hyvinkin fiksuja, filmaattisia ja lahjoja Suomen kansan hameväelle - nej tack!
Minnassa mielestäni ei ole viihdearvoa lainkaan, enkä jäisi kaipaamaan hänen jatkuvaa huulien nuoleskeluaan. Mitähän tyttö kuvittelee suussaan olevan? Onko hän tehnyt talossa jotain muuta "hauskaa" kuin pannut?
Kätlin.. onko aito lämminsydäminen tytteli vai feikki? Oli mikä vain, niin eipä vanha täti-ihminen jaksa katsoa nuoren pimatsun meikkailua tai biksuissa kuljeskelua. Ehkä olen vain kateellinen, mutta ei ei ja ei. Ei nappaa edes se kiva pikku virolaisaksentti!
Asossa on puolensa, eli ihan kohtuullisen hauska pikkuveikko. Ihan tässä lämmöllä ajattelee hänen kulmakarvojaan! "Mä oon tosimies" on vaihtunut "Hei olen gay" -lauluun, ja mikäpä siinä jos siltä tuntuu ;)))
Ja Marko.. ihana mussukka! On muuten tainnut hieman laihtua, ainakin kasvot näyttävät kaventuneen.. ja komistuneen! Loistavia lausahduksia joille on pakko nauraa kippurasssa! Tuollainen Marko pitää talossa aina olla!
Ja Mensa! Esa A on IHANA! Rakastan hänen älyään, sarkasmiaan, lakonisia lausahduksiaan ja sitä pitkää tukkaa! Ja jätkällä on vielä kaikeksi lisäksi sydän paikallaan, ja tuskin ajattelee koko ajan itseään kuten eräät.. Ei elämä ole vain kännäystä, panemista, itsensä ehostamista ja paskapuheita!
Esa A on hottis!
jos vain nyt ymmärtäisi pikimmiten irtaantua Samin liekasta ja olla oma ihana itsensä!
Toivottavasti uudet asukkaat sekottaa tänään hiukan, tuota äijien kimppaa... :))
Asosta olisi niin paljon parempaan kuin roikkumaan Samissa! Turha yrittää mielistellä Samia, vaan pitäisi olla oma itsensä! Annetaan Sami Tonille ;))
Toisaalta hauskaakin tuolla kolmikolla on, mutta
hiukkasen puuduttavaa pidemmän päälle katsella mokomaa äijjäilyä.
Kauniita tyttöjä nyt paratiisiin pojille, niin kyllä se siitä :D
tosiaan tänäänhän tulee uusia asukkaita taloon. Tasaista varmaan tulee olemaan
äänestyksessä Minnan ja Sampon välillä, ainakin varjoäänestyksen mukaan. :)
Kävin myös siellä katsomassa ja tasaista on...
mutta luulenpa, että Minna häädetään.
On paljon katsojia, jotka eivät ole varjoäänestyksissä ja
aktivoituvat äänestämään vasta nyt illalla. (riippuen millaisia pätkiä Minnasta näytetään)
Mutta nyt pitää käydä tupakalla ja asettua mässyn/kahvin kanssa sohvalle :)
Mukavaa TalkShow-iltaa!!
kaikille BB´tä seuraaville!
Minä otan nyt kissan kainaloon, avaan tölkin keppanaa ja valloitan sohvan!
Ja peukut pystyyn että Minna lähtee!
Niin sai Suomen Turku oman hoitsunsa kotiin :))
Hyvin kävi! Markon puolesta pelotti kovasti, mutta onneksi "muumipappa" vielä piti pintansa.
On se tämä tosi-tv vaan hauskaa.. kun sen oikein oivaltaa = harmitonta viihdettä!
vertauksesta että se Minna siis lähti kotiin?Turkulainen muistaakseni,minä kun en niistä muuta tiedä kuin mitä lehdessä lukee =)
..niissä BB-uutisissa. Ihmeellistä kun ei päässä pyörinyt kuin se (??)
Pitää siinä naapuruston rouvien vapiseman, kun Minna on nyt vapaudessa....
ja niin koukuttavaa :))
Marko on ihan yes. Hyvä, että on vähän erilainen porukassa.
Ninosta pidin myös ihan hurjasti!
kaikkein kaun.. kauhein?
Kuka lähetetään kotiin kasvamaan?
Sami!
Okei, Tonikin joutais oikein hyvin, mutta valitani on Sami!
Sampo, Sami, Toni, kenestäkään noista en itse pidä. Toni on alkanut viikon aikana
ärsyttämään melkoisesti tekonauruineen ym maneereineen.
Eli nilviäismäinen rimppakinttu kotiin tänään.
Onhan pojat äijiä ja tosimiehiä ;)))
Sheivataan sääret, nypitään kulmakarvat, käytetään itseruskettavaa tai meikkivoidetta.. ja laitetaan vähän ripsaria..
"Heeeei n*ssittiin, ainakin olen gay...."
Toni on tosiaan ärsyttävä, mutta silti pidän kaikkein pahimpana kukkopoikana Samia jota nää kaksi (Aso & Toni) hännystelee ja lipoo!
Sami veks, niin ainakin Aso muuttuu toivottavasti taas vähän fiksummaksi.. Tonihan ei ole fiksu vielä ollutkaan!
Mitäs nuorimies pitää pikku zilikonipommi Iidasta? 19vee ja täys PIIP!
Silikonipommi on oikea ajatusten Vantaanjoki...silikonit on kuin laittaisi jalopuuratin ladaan, voi
olla hetken mukava ihailla, mutta ei kyydit siitä yhtään parane. :)
Voisit keposesti olla lapsein!
Mut nyt asiaviihteen seuraan ;))))))))
Voi prkl! Huijausta! Apinalauma pysyy siis koossa.
EsaA kuitenkin varasti koko shown pk-huoneessa. :D
http://www.youtube.com/watch?v=UsX6CV6LKj4
Idioottilauma yhä talossa ja hersyvän huumorin Marko joutui lähtemään. Marko on MIES isoilla kirjaimilla näihin ns. heterourhoihin verrattuna!
Mutta Mensa on ja pysyy nummero ykkösenä!
Mekin jopa sijoitimme ensimmäistä kertaa 99 centavoa tekstariin Markon puolesta...
EsaA upseeri, herrasmies ja DI sekä ennenkaikkea mustan vyön judoka on siellä voittoon
asti näyttämässä vähän roolimallia maamme nuorisolle!
idiotismi voitti inhimillisyyden..
Okei, onhan tää vaan viihdeohjelmaa.. mutta silti!
Halipusruts sun dobsuilles näiltä meidän karvakuontaloilta.. toinen jo parisängyssä ja toinen arvatenkin saunan jälkilämmössä nautiskelemassa.
See ya!
Toopeilta unenlämpöiset terveiset takaisin, makaavat jo kuin härskit sillit tuossa... :D
Uudet joutais kaikki pois, mutta on liian herkullinen tilanne äänestää Toni veks. Uusista äänestykseen olisi joutanut nariseva sarana, mutta ihme kyllä tuo kitisijä ei ole äänestyksessä.
Toni kotiin, ja jos ei toni niin sitten Iida the silicon valley.
kotiin lastaan hoitamaan! Ja toivottavasti myös kasvamaan hieman aikuisemmaksi.
Samaa mieltä, että kaikki äänestyksessä olijat voisi häippästä.
Pudotetaanko tänään yksi vai kaksi asukasta?
Kätsy se lähti Filippiineille ja sieltä tulee tänään vaihdokki Cathy.
Iida tyttönen lähti talosta, eikö sitä prkleen töyhtöhyyppää saa sieltä pois, Tonia meinaan.
Tosi mukava kun koko idioottikööri (pahoittelen) on koossa eli kolme meikkaavaa tosimiestä, ja talossa on vieras muilta mailta. Näin sitä suomikuvaa taas kirkastetaan kun sikaillaan miten sattuu, aloittaen jo siitä että BB-talo on kuin sikolätti! Ei, oikea sikolätti on siistimpi!
Olisi meno ehkä vähän rauhoittunut kun apinakolmikko olisi hajonnut..
Filippiinien BB-talossa kun on tiukat moraali- ja käyttäytymissäännöt, ja sieltä tulevalle nuorelle neidolle voi olla tämä meikeläinen (sika)meno aikamoinen järkytys.
Mutta pääsemmepähän ehkä taas uutisiin maailmalla: Suomen BB-talossa harrastetaan joukkoköyrintää, porsastellaan, kiroillaan, örvelletään humalassa, oksennellaan ja huudetaan kuin apinat. Toivottavasti tämä visio ei kuitenkaan toteudu.. ainakaan tällä viikolla!
onneksi Cathy ei osaa lukea suomea ja ei pääse tälle palstalle!!! Onneksi hän ei näe todellista suomalaista luonnetta.
tämä palstaa suomalaiseten todellisen luonteen, sillä täällähän kirjoittaa vain hyvin pieni otanta ja varsin homogenisestä porukasta viela kaikeksi hyväksi.
noin, onneks ei lue tätä palstaa.
Ja se huutaminen ja hyppiminen...ei helvata, pitäisi heittää ne kirkuvat teinit
hiuksista vittuun tai nostaa vaikka henkariin vähäksi aikaa rauhoittumaan.
Nätti tyttö tämä vaihdokas. :)
kaunis on, kuin nukke. Ei vaan kauniimpi!
Mölyapinoille rankkua, eli meikit veks, itseruskettavat veks, pinsetit veks, ja sitten munasilleen pakkaseen jähmäköitymään. Ai ei ole pakkasta? No sitten tervataan perinteiseen tapaan perseet ja pyöritellään höyhenissä!
Tietysti yksi hyvä vaihtoehto olisi teipata jätkät jeesusteipillä seinään kiinni, unohtamatta suitten teippausta. Ai Suomessa ei saa kiustata ihmsiä? No sitten apostolin kyydillä kohtia kohti!
Nehän menettäisi uskon huomiseen tai horoskooppiin, jos eivät nämä miehet saisi ajella
säärikarvojaan tai suoristus-raudalla laittaa tukkaansa... :)
Suomalainen luonne on maailman paras!
mutta mä olen jo sen verran vanha ihminen, että huuli pyöreänä katson kun jätkät meikkaa tai sheivaa.. no niitä justiinsa! Nykymuoti on niin.. ah ihmeellistä jotta vanha pyörittelee päätään ja silmiään!
Muistan kun omassa nuoruudessa katsottiin vähän vinoon jos jollain kundilla oli rippiristiä suurempi koru kaulassa, ja jos kuultiin että hän föönaa tukkaansa!
Eli prkle, meikit ja parturointivehkeet veks!
Tehrääs poijjista miehiä.. joita he väittävät jo olevansa!! Nyt naurattaa niin että menee pisu.. pöksyyn! Noista gubbeista miehiä? Heissan poikarna!! ;)))))))))
Esimerkiksi armeija-aikana kun olin koksu ja joukkueenjohtaja (res vänrikki), niin jos
olisi ollut minun päätettävissä, niin kaikki olisivat leikanneet asianmukaisen kuontalon. (kalju)
No nyt itse olen kasvattunut tukan, Heidi on parturi-kampaaja ja osaa leikata tarvittaessa,
tosin se tekee nykyisin pelkkiä naisten tukkia ja niinpä Anne leikkasi.... onko riittävän homoa?
Joo parranajovälineet tuonne miehille, eikä muuta...ei voi uskoa, että miehille tuo tukka on noin tärkeä asia... :)
tottahan se on että jokainen tavallaan elää ja tekee omat valinnat elämässään. Mikä ehkä minun nuoruudessa oli outoa, on nyt jo ihan tavallista ja normaalia. Pitää vähän täti-ihmisenkin yrittää nuorisoa ymmärtää, ja tokihan ymmärrän.. omalla tavallani. Kaikkia kuitenkin kunnioittaen!!!
Mutta nyt Jack Bauerin seuraan.. IHQU kuten pitäisi kai sanoa ;)))))))))))