Hyvin ovat keksineet äänestysmenetelmän Big Brotherissa. Varmasti tuo paljon rahaa tuo plussa/miinus -systeemi. Sillähän saadaan ikäänkuin muutettua äänestettävän äänimäärää kahteen suuntaan, perinteisen yhden suunnan sijaan.
Itseäni on alkanut mietityttämään tuotantoyhtiön rehellisyys äänestyksissä. On toki mahdollista, että esim. kolme henkilöä voivat olla äänestyksissä erittäin tasoissa. Mutta jotenkin tuntuu että he antavat ymmärtää tasaisen tilanteen, vaikka näin ei todellisuudessa olikaan. Toisin sanoen valehdellaan. Näin saadaan ihmiset äänestämään enemmän! Ja rahaa virtaa ovista ja ikkunoista. Olisi erittäin mielenkiintoista saada tietää keskimääräisen sunnuntai-illan tuotto.
Varmaankin turhaa spekulaatiota, mutta kun nykyään kaikki ovat vaan niin s******n ahneita että ei mitään rajaa, niin tämä olisi siitä varsin hyvä esimerkki.
Asiallisia mielipiteitä??
Sub rahastaa?
4
487
Vastaukset
- OravanPyörä
tiedossa on toi.Mutta se,ku Justiina ja Marko kilpaili,ni sillon ei puhuttu Justiinan ja Markon Prosenttieroista mitään.Ja tiiät varmaan miks.No siks,että ku ero oli niin suuri(n.60%)että jos Vappu olis sanonu eron,ni ois äänestäjät lopettanu kännykän naputtelun siihen paikkaan:D Mut nykymaailmassa ku ei enää pä'rjää rehellisesti:D Mitä röyhkeempi ja sikamaisempi olet,sen paremmin sä täällä pallolla pärjäät:D Eli mitä rikkaampi olet,sen rikkaammaksi tulet.
- rgrgerw
on rahastaa - mainoksilla, äänillä....piilomainonnalla.
Eiks tää oo selvä? - kiinnostunut rahoist
rgrgerw kirjoitti:
on rahastaa - mainoksilla, äänillä....piilomainonnalla.
Eiks tää oo selvä?Ihmettelen kuinka Sub on ottanut oman työntekijänsä kisaan mukaan.Se on eettisesti väärin,kuka takaa puolueettomuuden?Iida esimerkiksi juttelee kuin tuttavalleen pk huoneessa.Entä häätötilanteessa miten voidaan uskoa ettei suosita omaa työntekijää.Yleensä kaikki firmat rajaavat omilta työntekijöilta mahdollisuuden osallistua kilpailuihin ja kisahan BB on.Olisi todella mielenkiintoista kuulla miten BBselittää asian.
- helppo ratkaisu
kiinnostunut rahoist kirjoitti:
Ihmettelen kuinka Sub on ottanut oman työntekijänsä kisaan mukaan.Se on eettisesti väärin,kuka takaa puolueettomuuden?Iida esimerkiksi juttelee kuin tuttavalleen pk huoneessa.Entä häätötilanteessa miten voidaan uskoa ettei suosita omaa työntekijää.Yleensä kaikki firmat rajaavat omilta työntekijöilta mahdollisuuden osallistua kilpailuihin ja kisahan BB on.Olisi todella mielenkiintoista kuulla miten BBselittää asian.
Lopettakaa äänestäminen --> säästätte rahanne ja voitte ostaa enemmän pussikaljaa ja tupakkaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsissa uusi vakava ongelma: Vanhusten seksuaalinen hyväksikäyttö
palvelutaloissa ja kotihoidossa. Tämäkin on ihan puhtaasti väärän maahanmuuton vaikutusta, sillä tekijät ovat kaikki keh982361Työeläkkeiden maksaminen lopetettava ASAP.
"Vanhimmat sukupolvet ovat saaneet vastinetta eläkemaksuilleen moninkertaisesti nykyisiin ja tuleviin sukupolviin verr1901939- 1841527
- 82942
- 249932
- 62809
Järkytys uutisten ystäville - Huomenta Suomen kesään iso muutos
Huomenta Suomi on monen suomalaisen vakio-ohjelma. Suorana nähtävä Huomenta Suomi seuraa päivän tärkeimpiä uutisia, pol11806- 55712
Trumpille jälleen voitto
Trump ensin tuhosi Iranin ydinohjusprojektin, jotta ko. terroristivaltio ei voisi aiheuttaa ydinsotaa. Ja nyt Trump pako213653Haluan teidät molemmat elämääni
Toista rakastan todella syvästi, ja toinen on kuin paras ystävä minulle. En voi luopua kummastakaan... </349631