Hyvin ovat keksineet äänestysmenetelmän Big Brotherissa. Varmasti tuo paljon rahaa tuo plussa/miinus -systeemi. Sillähän saadaan ikäänkuin muutettua äänestettävän äänimäärää kahteen suuntaan, perinteisen yhden suunnan sijaan.
Itseäni on alkanut mietityttämään tuotantoyhtiön rehellisyys äänestyksissä. On toki mahdollista, että esim. kolme henkilöä voivat olla äänestyksissä erittäin tasoissa. Mutta jotenkin tuntuu että he antavat ymmärtää tasaisen tilanteen, vaikka näin ei todellisuudessa olikaan. Toisin sanoen valehdellaan. Näin saadaan ihmiset äänestämään enemmän! Ja rahaa virtaa ovista ja ikkunoista. Olisi erittäin mielenkiintoista saada tietää keskimääräisen sunnuntai-illan tuotto.
Varmaankin turhaa spekulaatiota, mutta kun nykyään kaikki ovat vaan niin s******n ahneita että ei mitään rajaa, niin tämä olisi siitä varsin hyvä esimerkki.
Asiallisia mielipiteitä??
Sub rahastaa?
4
487
Vastaukset 4
- OravanPyörä
tiedossa on toi.Mutta se,ku Justiina ja Marko kilpaili,ni sillon ei puhuttu Justiinan ja Markon Prosenttieroista mitään.Ja tiiät varmaan miks.No siks,että ku ero oli niin suuri(n.60%)että jos Vappu olis sanonu eron,ni ois äänestäjät lopettanu kännykän naputtelun siihen paikkaan:D Mut nykymaailmassa ku ei enää pä'rjää rehellisesti:D Mitä röyhkeempi ja sikamaisempi olet,sen paremmin sä täällä pallolla pärjäät:D Eli mitä rikkaampi olet,sen rikkaammaksi tulet.
- rgrgerw
on rahastaa - mainoksilla, äänillä....piilomainonnalla.
Eiks tää oo selvä? - kiinnostunut rahoist
rgrgerw kirjoitti:
on rahastaa - mainoksilla, äänillä....piilomainonnalla.
Eiks tää oo selvä?Ihmettelen kuinka Sub on ottanut oman työntekijänsä kisaan mukaan.Se on eettisesti väärin,kuka takaa puolueettomuuden?Iida esimerkiksi juttelee kuin tuttavalleen pk huoneessa.Entä häätötilanteessa miten voidaan uskoa ettei suosita omaa työntekijää.Yleensä kaikki firmat rajaavat omilta työntekijöilta mahdollisuuden osallistua kilpailuihin ja kisahan BB on.Olisi todella mielenkiintoista kuulla miten BBselittää asian.
- helppo ratkaisu
kiinnostunut rahoist kirjoitti:
Ihmettelen kuinka Sub on ottanut oman työntekijänsä kisaan mukaan.Se on eettisesti väärin,kuka takaa puolueettomuuden?Iida esimerkiksi juttelee kuin tuttavalleen pk huoneessa.Entä häätötilanteessa miten voidaan uskoa ettei suosita omaa työntekijää.Yleensä kaikki firmat rajaavat omilta työntekijöilta mahdollisuuden osallistua kilpailuihin ja kisahan BB on.Olisi todella mielenkiintoista kuulla miten BBselittää asian.
Lopettakaa äänestäminen --> säästätte rahanne ja voitte ostaa enemmän pussikaljaa ja tupakkaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 74854
- 58826
- 61818
Uunimakkara koululaisten suosikki
https://www.is.fi/ruokala/ajankohtaista/art-2000012228523.html on tärkeää että oppilaat syövät hyvin, muuten ei jaksa p264655- 46632
Meistä puhutaan
Meistä varmaan puhutaan ja huhutaan. Luulen niin. Ei kiva juttu. Ja ystävät on minusta huolissaan. Yritän tehdä kaikkeni26627Luotan sinuun nainen, kuin kallioon!
Jos joskus tuntuu siltä, että haluat puhua minulle jotain luottamuksella niin voit luottaa siihen, että kaikki jää meid39511- 17492
En tiedä sinusta
Olisitko lempeä, hyväntuulinen ja rento vai jämpti, määrätietoinen ja huoliteltu kumppani?38492- 58478