Sub rahastaa?

katsoja11

Hyvin ovat keksineet äänestysmenetelmän Big Brotherissa. Varmasti tuo paljon rahaa tuo plussa/miinus -systeemi. Sillähän saadaan ikäänkuin muutettua äänestettävän äänimäärää kahteen suuntaan, perinteisen yhden suunnan sijaan.

Itseäni on alkanut mietityttämään tuotantoyhtiön rehellisyys äänestyksissä. On toki mahdollista, että esim. kolme henkilöä voivat olla äänestyksissä erittäin tasoissa. Mutta jotenkin tuntuu että he antavat ymmärtää tasaisen tilanteen, vaikka näin ei todellisuudessa olikaan. Toisin sanoen valehdellaan. Näin saadaan ihmiset äänestämään enemmän! Ja rahaa virtaa ovista ja ikkunoista. Olisi erittäin mielenkiintoista saada tietää keskimääräisen sunnuntai-illan tuotto.

Varmaankin turhaa spekulaatiota, mutta kun nykyään kaikki ovat vaan niin s******n ahneita että ei mitään rajaa, niin tämä olisi siitä varsin hyvä esimerkki.

Asiallisia mielipiteitä??

4

384

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • OravanPyörä

      tiedossa on toi.Mutta se,ku Justiina ja Marko kilpaili,ni sillon ei puhuttu Justiinan ja Markon Prosenttieroista mitään.Ja tiiät varmaan miks.No siks,että ku ero oli niin suuri(n.60%)että jos Vappu olis sanonu eron,ni ois äänestäjät lopettanu kännykän naputtelun siihen paikkaan:D Mut nykymaailmassa ku ei enää pä'rjää rehellisesti:D Mitä röyhkeempi ja sikamaisempi olet,sen paremmin sä täällä pallolla pärjäät:D Eli mitä rikkaampi olet,sen rikkaammaksi tulet.

      • rgrgerw

        on rahastaa - mainoksilla, äänillä....piilomainonnalla.

        Eiks tää oo selvä?


      • kiinnostunut rahoist
        rgrgerw kirjoitti:

        on rahastaa - mainoksilla, äänillä....piilomainonnalla.

        Eiks tää oo selvä?

        Ihmettelen kuinka Sub on ottanut oman työntekijänsä kisaan mukaan.Se on eettisesti väärin,kuka takaa puolueettomuuden?Iida esimerkiksi juttelee kuin tuttavalleen pk huoneessa.Entä häätötilanteessa miten voidaan uskoa ettei suosita omaa työntekijää.Yleensä kaikki firmat rajaavat omilta työntekijöilta mahdollisuuden osallistua kilpailuihin ja kisahan BB on.Olisi todella mielenkiintoista kuulla miten BBselittää asian.


      • helppo ratkaisu
        kiinnostunut rahoist kirjoitti:

        Ihmettelen kuinka Sub on ottanut oman työntekijänsä kisaan mukaan.Se on eettisesti väärin,kuka takaa puolueettomuuden?Iida esimerkiksi juttelee kuin tuttavalleen pk huoneessa.Entä häätötilanteessa miten voidaan uskoa ettei suosita omaa työntekijää.Yleensä kaikki firmat rajaavat omilta työntekijöilta mahdollisuuden osallistua kilpailuihin ja kisahan BB on.Olisi todella mielenkiintoista kuulla miten BBselittää asian.

        Lopettakaa äänestäminen --> säästätte rahanne ja voitte ostaa enemmän pussikaljaa ja tupakkaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      105
      5731
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2572
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      241
      1585
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1380
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1097
    6. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      901
    7. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      882
    8. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      857
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      75
      798
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      741
    Aihe