Sub rahastaa?

katsoja11

Hyvin ovat keksineet äänestysmenetelmän Big Brotherissa. Varmasti tuo paljon rahaa tuo plussa/miinus -systeemi. Sillähän saadaan ikäänkuin muutettua äänestettävän äänimäärää kahteen suuntaan, perinteisen yhden suunnan sijaan.

Itseäni on alkanut mietityttämään tuotantoyhtiön rehellisyys äänestyksissä. On toki mahdollista, että esim. kolme henkilöä voivat olla äänestyksissä erittäin tasoissa. Mutta jotenkin tuntuu että he antavat ymmärtää tasaisen tilanteen, vaikka näin ei todellisuudessa olikaan. Toisin sanoen valehdellaan. Näin saadaan ihmiset äänestämään enemmän! Ja rahaa virtaa ovista ja ikkunoista. Olisi erittäin mielenkiintoista saada tietää keskimääräisen sunnuntai-illan tuotto.

Varmaankin turhaa spekulaatiota, mutta kun nykyään kaikki ovat vaan niin s******n ahneita että ei mitään rajaa, niin tämä olisi siitä varsin hyvä esimerkki.

Asiallisia mielipiteitä??

4

487

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • OravanPyörä

      tiedossa on toi.Mutta se,ku Justiina ja Marko kilpaili,ni sillon ei puhuttu Justiinan ja Markon Prosenttieroista mitään.Ja tiiät varmaan miks.No siks,että ku ero oli niin suuri(n.60%)että jos Vappu olis sanonu eron,ni ois äänestäjät lopettanu kännykän naputtelun siihen paikkaan:D Mut nykymaailmassa ku ei enää pä'rjää rehellisesti:D Mitä röyhkeempi ja sikamaisempi olet,sen paremmin sä täällä pallolla pärjäät:D Eli mitä rikkaampi olet,sen rikkaammaksi tulet.

      • rgrgerw

        on rahastaa - mainoksilla, äänillä....piilomainonnalla.

        Eiks tää oo selvä?


      • kiinnostunut rahoist
        rgrgerw kirjoitti:

        on rahastaa - mainoksilla, äänillä....piilomainonnalla.

        Eiks tää oo selvä?

        Ihmettelen kuinka Sub on ottanut oman työntekijänsä kisaan mukaan.Se on eettisesti väärin,kuka takaa puolueettomuuden?Iida esimerkiksi juttelee kuin tuttavalleen pk huoneessa.Entä häätötilanteessa miten voidaan uskoa ettei suosita omaa työntekijää.Yleensä kaikki firmat rajaavat omilta työntekijöilta mahdollisuuden osallistua kilpailuihin ja kisahan BB on.Olisi todella mielenkiintoista kuulla miten BBselittää asian.


      • helppo ratkaisu
        kiinnostunut rahoist kirjoitti:

        Ihmettelen kuinka Sub on ottanut oman työntekijänsä kisaan mukaan.Se on eettisesti väärin,kuka takaa puolueettomuuden?Iida esimerkiksi juttelee kuin tuttavalleen pk huoneessa.Entä häätötilanteessa miten voidaan uskoa ettei suosita omaa työntekijää.Yleensä kaikki firmat rajaavat omilta työntekijöilta mahdollisuuden osallistua kilpailuihin ja kisahan BB on.Olisi todella mielenkiintoista kuulla miten BBselittää asian.

        Lopettakaa äänestäminen --> säästätte rahanne ja voitte ostaa enemmän pussikaljaa ja tupakkaa.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylypylä mätänee

      Kuka sotki uimaaltaan bakteereilla
      Suomussalmi
      88
      1404
    2. Tässä ovat Elämäni biisi -vieraat lauantai 3.10. - Yksi vieras on todellinen suomalaisten suosikki

      Jos menisit Elämäni biisiin, mikä olisi elämäsi biisi ja miksi? Elämäni biisi tulee suorana lähetyksenä Tampereelta. K
      Viihde ja kulttuuri
      21
      1128
    3. En voi kertoa meistä kenellekään

      Minulla on ikävä sinua mies.. Oon yrittänyt taas unohtaa, mutta silti tulet mieleeni lähes päivittäin. Eihän meitä voi o
      Ikävä
      62
      1083
    4. Huomenta

      Sinulle! Olen miettinyt sinua paljon yön aikana. 🫂
      Ikävä
      65
      918
    5. 62
      803
    6. Mikä kaivatullesi

      On tärkeintä elämässään?
      Ikävä
      60
      770
    7. Onko mulla vielä mahkuja saada sinut M nainen

      Sano joku prosenttiluku?
      Ikävä
      69
      754
    8. SuMetKu konkursissa

      Asiakastiedon sivulla oli, SuMetKu asetettu konkurssiin. Tulihan se seinä vastaan lopultakin suuruudenhulluudessa.
      Suomussalmi
      24
      720
    9. Mitä ihmettä pitäisi tapahtua

      Että me kohdataan ja saadaan tämä tilanne etenemään?
      Ikävä
      69
      692
    10. Suutuin lähinnä itselleni

      Kun irl juttujen takia näyttää erittäin epätodennäköiseltä, että olisin millään tavoin toivottu henkilö sulle.
      Ikävä
      39
      658
    11. Kadutko mies sitä miten reagoit?

      ..siihen sotkuun, jonka jälkeen mikään ei ole ollut kuin ennen. 🥺
      Ikävä
      49
      647
    12. Jos mies naisen prinsessakohtelu

      on sinulle liikaa, älä valitse prinsessaa 🦋🧚🏼‍♀️👸🏼
      Ikävä
      133
      636
    13. Miksi olet niin hankala?

      Miksi toimit miten toimit?
      Ikävä
      52
      606
    14. Miksi meille jäi

      Niin huonot välit vaikka meistä kumpikaan ei ole tunteilleen mitään voinut. Ehkä se kohtalo on sitä mieltä ettei kuitenk
      Ikävä
      36
      585
    15. Tykkään sinusta

      Vaikka en vastailekaan!
      Ikävä
      19
      537
    16. Olen kironnut sinut alimpaan helvettiin

      Hyvää matkaa.
      Ikävä
      68
      537
    17. Ikävö sinua nainen!

      Rakastan sua! ❤️💛❤️💜🧡🧡💚🤎:💜💜❤️
      Ikävä
      43
      535
    18. Ei voi mittään

      Tykkään sinusta, vaikka miten typerän jutun suustasi päästät😅
      Ikävä
      33
      530
    19. Hei. Ilmeisesti tässä saa unohtaa sen

      että meistä joskus jotain tulisi? M
      Ikävä
      29
      525
    20. SAHIMÄKI LOPETA

      Miksi käyt Tupamäen Pekan kimppuun.?? Hänen asia mitä hän tekee tiloillaan. Oletko omista POTKUISTASI yhä katkera turve
      Ähtäri
      38
      509
    Aihe