Hyvin ovat keksineet äänestysmenetelmän Big Brotherissa. Varmasti tuo paljon rahaa tuo plussa/miinus -systeemi. Sillähän saadaan ikäänkuin muutettua äänestettävän äänimäärää kahteen suuntaan, perinteisen yhden suunnan sijaan.
Itseäni on alkanut mietityttämään tuotantoyhtiön rehellisyys äänestyksissä. On toki mahdollista, että esim. kolme henkilöä voivat olla äänestyksissä erittäin tasoissa. Mutta jotenkin tuntuu että he antavat ymmärtää tasaisen tilanteen, vaikka näin ei todellisuudessa olikaan. Toisin sanoen valehdellaan. Näin saadaan ihmiset äänestämään enemmän! Ja rahaa virtaa ovista ja ikkunoista. Olisi erittäin mielenkiintoista saada tietää keskimääräisen sunnuntai-illan tuotto.
Varmaankin turhaa spekulaatiota, mutta kun nykyään kaikki ovat vaan niin s******n ahneita että ei mitään rajaa, niin tämä olisi siitä varsin hyvä esimerkki.
Asiallisia mielipiteitä??
Sub rahastaa?
4
487
Vastaukset
- OravanPyörä
tiedossa on toi.Mutta se,ku Justiina ja Marko kilpaili,ni sillon ei puhuttu Justiinan ja Markon Prosenttieroista mitään.Ja tiiät varmaan miks.No siks,että ku ero oli niin suuri(n.60%)että jos Vappu olis sanonu eron,ni ois äänestäjät lopettanu kännykän naputtelun siihen paikkaan:D Mut nykymaailmassa ku ei enää pä'rjää rehellisesti:D Mitä röyhkeempi ja sikamaisempi olet,sen paremmin sä täällä pallolla pärjäät:D Eli mitä rikkaampi olet,sen rikkaammaksi tulet.
- rgrgerw
on rahastaa - mainoksilla, äänillä....piilomainonnalla.
Eiks tää oo selvä? - kiinnostunut rahoist
rgrgerw kirjoitti:
on rahastaa - mainoksilla, äänillä....piilomainonnalla.
Eiks tää oo selvä?Ihmettelen kuinka Sub on ottanut oman työntekijänsä kisaan mukaan.Se on eettisesti väärin,kuka takaa puolueettomuuden?Iida esimerkiksi juttelee kuin tuttavalleen pk huoneessa.Entä häätötilanteessa miten voidaan uskoa ettei suosita omaa työntekijää.Yleensä kaikki firmat rajaavat omilta työntekijöilta mahdollisuuden osallistua kilpailuihin ja kisahan BB on.Olisi todella mielenkiintoista kuulla miten BBselittää asian.
- helppo ratkaisu
kiinnostunut rahoist kirjoitti:
Ihmettelen kuinka Sub on ottanut oman työntekijänsä kisaan mukaan.Se on eettisesti väärin,kuka takaa puolueettomuuden?Iida esimerkiksi juttelee kuin tuttavalleen pk huoneessa.Entä häätötilanteessa miten voidaan uskoa ettei suosita omaa työntekijää.Yleensä kaikki firmat rajaavat omilta työntekijöilta mahdollisuuden osallistua kilpailuihin ja kisahan BB on.Olisi todella mielenkiintoista kuulla miten BBselittää asian.
Lopettakaa äänestäminen --> säästätte rahanne ja voitte ostaa enemmän pussikaljaa ja tupakkaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?861659Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,151048Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa
Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.97978Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol79932Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt51744Jymyuutinen: Suomen talous kasvaa hurjaa vauhtia
https://www.iltalehti.fi/talous/a/11fba8a8-a7fb-44f4-a58b-f129f6d5bdf5 Akavan pääekonomistin mukaan Suomen kokonaistuot142724- 84718
- 53674
Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs48661Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv51651