haastateltu komisario Pakanen toteuttamaan lupauksensa, että poliisilla on keinonsa puuttua välittömästi asiaan, jos he saavat vihiä toiminnan jatkumisesta uusilla sivuilla?
Siis paremminkin, joutuiko poliisi puuttumaan tuohon asiaan?
Siis paremminkin, joutuiko poliisi puuttumaan tuohon asiaan?
Vastaukset 4
Vanhimmat
...eikä heillä edes olisi ollut resursseja, mikäli Hannu todella olisi vielä halunnut avata sivut jossakin muualla. Hänhän jätti serverin kk-maksut hoitamatta. Sivuthan ehtivät olla pitkään kiinni ennen tuota Pakasen lausuntoa.
kiinni serverimies. Ei tarvinnut KRP:n puuttua, koska 4 euron summaa ei maksettu, koska ei ollut luottoa.
Ei sitä serverin maksua ollut tarkoituskaan maksaa. Ponzista oli töpseli vedetty irti ja homma oli ohi. Mitään serveriä ei enää ollut tarkoitus käyttää, joten miksi maksaa maksujakaan yhtään sen enempää kuin oli välttämättä pakko. Epärehellistä puuhaa alusta loppuun ja tuo serverin lasku on hyvin asian osoittava pikkudetalji.
juuri tämän saman tiedon.