Mitä ihmettä

muslimimah

minä teen? Olen raskaana ja miesystäväni otti aja lähti kun sai kuulla raskaudesta. Hänen kaverinsa soitti, eilen ja sanoi että miesystäväni rakastaa minua, mutta ei voi nähdä koska olen raskaana ja emme ole naimisissa. Mies vaatii aborttia. Jos aion tehdä lapsen en saa enää soittaa miehelle. Hän ei ole valmis isyyteen eikä voi tehdä perheelleen salaa lasta. Kaveri sanoi miesystäväni olevan tällä hetkellä shokissa, sekaisin ja vihainen. Ja yritti lohdutella minua...että aika voi parantaa, että ehkä miesystäväni haluaakin nähdä vauvan, kun se syntyy. Kuitenkin hetken päästä miesystäni laittoi viestin,että jos teen lapsen en saa soittaa. Rakastan miesystävääni, mutta haluaisin pitää tämän vauvan. Mitä voin tehdä. Pää itsellänikin sekaisin ja puhki.

7

640

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...............

      Päätätpä mitä tahansa lapsen suhteen, niin tuollaisesta miehestä kannattaa hankkiutua mahdollisimman pian eroon. Miksette muuten käyttäneet ehkäisyä?

    • Murremur

      ei lapsia lykätä ilman että kysytään toiselta osapuolelta mielipidettä. Miksi et käyttänyt ehkäisyä? sinähän tiedät että loppupeleissä kaikki kaatuu naisen niskaan. Ota vastuu myös omista tekemisistäsi älkäkä velvoita
      miestä kantamaan vastuuta, kun ei hän sitä kuitenkaan tee ja sinä pilaat vain elämäsi haikailemalla hänen peräänsä kun hän ei sinusta kuitenkaan välitä. Vielä vähemmän nyt kun olet päättänyt toimia vain oman pääsi mukaan.

      • huijattu suakin

        hei haloo, aika outo ja läpinäkyvä peruste ettei voi nähdä koska ette ole naimissa?
        onhan se pystynyt pökkimäänkin sinua eikä se asia ole haitannut.


      • ..........

        ..........


      • höymhyöm
        .......... kirjoitti:

        ..........

        Vähän turha varmaan tässä vaiheessa enää ruveta ehkäisystä valistamaan... Tehty mikä tehty. Oma päätös se on pitääkö lapsi vai ei. "Mies ei ole valmis isyyteen.. ja on vihainen " Eiköhän siinä ollu kuitenki 2 ihmistä sitä lasta tekemässä. Turha siitä toiselle on olla vihanen jos ei kumpikaan oo huolehtinu ehkäisystä! Ja voihan sitä sanoa rakastavansa, mutta jos jättää toisen kun ei asiat menekään niinkun ois ite halunnut....ei se kauheen suurelta rakkaudelta kyllä kuulosta!


      • EI
        höymhyöm kirjoitti:

        Vähän turha varmaan tässä vaiheessa enää ruveta ehkäisystä valistamaan... Tehty mikä tehty. Oma päätös se on pitääkö lapsi vai ei. "Mies ei ole valmis isyyteen.. ja on vihainen " Eiköhän siinä ollu kuitenki 2 ihmistä sitä lasta tekemässä. Turha siitä toiselle on olla vihanen jos ei kumpikaan oo huolehtinu ehkäisystä! Ja voihan sitä sanoa rakastavansa, mutta jos jättää toisen kun ei asiat menekään niinkun ois ite halunnut....ei se kauheen suurelta rakkaudelta kyllä kuulosta!

        tietysti ja isukki selvittelee päätään ihan itsekseen.Jos ajattelee noin että lapsi kuuluu avioliittoon niin silloin sinne kuuluu myös seksielämä.Ja jos kerta on sekstaillut pitää olla valmis seurauksiin.On sitten yhteydessä lapseen tai ei mutta jos nyt teet abortin ei suhteenne onnistu kuitenkaan.Kunhan yrittää painostaa sinua ei ehkä ole valmis sitoutumaan sinuun.Lasta ei pidä tappaa sen takia.Tuskin palaa luokses vaikka tekisit abortin.Toisaalta voi palata kunhan selviää shokista.Vaikka palasi abortin jälkeen voitteko hyvällä omalla tunnolla tehdä yhteisen lapsen myöhemmin ja olla muistelematta sitä abortoitua.Silloin varmasti tulee mieleen että se oli NIIN turha abortti.


    • jussina kerran

      Noh,niin makaat kuin petaatkin.Jos olet noin tyhmä,että jaat tavaraasi jollekkin musulmaanille niin voi voi.Tee abortti niin pääset helpoimmalla.Ehdit vielä löytää sen oikean,kunnon miehenkin ja silloin ei hänen tarvitse toisen kersaa elättää.Mikä noissa ukoissa oikein suomalaisnaista vetää?Aika oksettavia ovat keskimäärin ja se ihme uskonto vielä päälle niin tässä on tulos.Pökkivät kyllä typerää,joka ei ehkäisyä käytä mutta siihen se sitten jääkin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      150
      5883
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      36
      4338
    3. Näin Enter-napilla tehdään miljardi euroa - Helsingissä

      "Ei se nyt niin kovin ihmeelliseltä näytä. Tavallinen nappi, musta muovinpala, joka kököttää parikymppiä maksavan mustan
      Maailman menoa
      0
      3530
    4. Eipä tunnu se "pedofilia" huuto kiinnostavan

      Lähinnä se sekohäirikkö ressukka joutuu itse vastaileen itselleen, mitään näkyvyyttä ei saa, palstalla ylipäätään on hyv
      Maailman menoa
      50
      2798
    5. Minulla ei ole ketään muita

      Enkä halua ketään muita kuin sinut.
      Ikävä
      31
      2644
    6. Jätä minut rauhaan

      En pidä sinusta. Lopeta seuraaminen. Älä tulkitse keskustelutaitoa tai ystävällisyyttä miksikään sellaiseksi mitä ne eiv
      Ikävä
      33
      2591
    7. 4,5 promillee

      Aika rajut lukemat joku eilen puhaltanut.
      Suomussalmi
      16
      2538
    8. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2530
    9. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      43
      2105
    10. Ben Z: "SDP ei ole ollut 50 vuoteen näin huolissaan velasta"

      "– Olen ollut eduskunnassa noin 50 vuotta, eikä SDP ole koskaan ollut niin huolissaan velasta kuin nyt. Se on tietysti h
      Maailman menoa
      26
      2025
    Aihe