Ostimme Tikkurilan ässätex:in Heinä nimistä lasikuitutapettia ja olen todella pettynyt tuotteeseen. Tapetin kuvio on kyllä ok, mutta se työ mitä sen asentaminen vaatii on kyllä aivan p.....stä. Tapettirulla maksaa noin 60 euroa rulla eikä siinä ole minkäänlaisia kohdistusmerkkejä (varmistin sen myös valmistajan asiakaspalvelusta, jossa vastasivat vain, että joissain on ja joissain ei, elikkä ei ole sitten valmistusvirhekään). Siis ei muuta kuin leikatut vuodat numeroiden lattialle ja etsimään kohdat missä kuviot osuvat ja merkki siihen, jotta saa seinällä kuviot kohdalleen.
Valmistaako joku muu firma kuvioituja lasikuitutapettia, kun olisi vielä toinenkin huone tapetoitava, mutta valmistaja on aivan varmasti joku muu, niin paljon ylimääräinen työ vit...i!!!
Lasikuitutapetit
3
1168
Vastaukset
- Harjoittellut
Lasikuitutapetteja on sikahomma seuraavalle tapetoijalle jos pohja on lasikuitutapettia tasoittaa niitä ei myöskään yleensä irti saa.Pitää mitata seinän korkeus ja kuviosta katsoa tarvitseeko hukkapaloja tehdä kuvion kohdalleen saamiseksi.
- tapetoija
Tarkoitus onkin asua talossa niin kauan kuin pystyy ominavuin kulkemaan ja lasikuitutapetti on helppohoitoinen ja voidaan pyyhkiä märällä liinalla jos tarvis!
- Mnäää ja mnää...
tapetoija kirjoitti:
Tarkoitus onkin asua talossa niin kauan kuin pystyy ominavuin kulkemaan ja lasikuitutapetti on helppohoitoinen ja voidaan pyyhkiä märällä liinalla jos tarvis!
Muovitetut seinät? Kuka VOI noita haluta? Meiltä ne helvetinkeksinnöt revittiin (seinälevyineen :-/ ) heti irti ja vaihdettiin kunnollisiin tapeteihin ja maaleihin. Älä laita lasikuitutapettia!!!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä tapahtunut
Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?465841Lakea konkurssiin. Asukkaat menettävät asuntonsa
Kuntarahoitus on tänään jättänyt konkurssihakemuksen lakean kaikista kiinteistö osakeyhtiöistä. Kassa on tyhjä, kaikki583216- 1842701
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t122504mahdollista, että olet ollut iltavuorossa
Ja kotiin päästyäsi tulit palstalle etsimään merkkiä minusta, jos kaipaat yhtään minua niin kuin minä sinua Ei mennyt k132219- 292151
törniöläiset kaaharit haaparannassa
isäpapan autolla kaahatta 270 km/h metsään https://www.lapinkansa.fi/nsd-kaksi-suomalaista-kuoli-kolarissa-haaparannall/151886- 151578
- 1481379
Sitä saa mitä tilaa Perussuomalaiset!
https://yle.fi/a/74-20160212 SDP:n kannatus se vain nousee ja Keskusta on kolmantena. Kokoomus saanut pienen osan persu2681238