Kirja kertoo punkkaritytöstä ja on tosi hauska ja "reipas" kirja!!
Kannattaa lukea kaikki kolme ilmestyneet kirjat:
[email protected] (ensimmäinen sarjassa ilmestynyt)
Sara kesällä kello kuusi (seuraava osa)
Sara ja levottomat jalat (viimeinen osa)
Ps. Kirjat kannattaa lukea järjestyksessä,niin saa mahdollisuuden tutustuu hahmoihin!!
TUIJA LEHTINEN -SARA nottingham kesällä kello kuusi
5
1265
Vastaukset
- pico
Oikeastaan se levottomat jalat ei oo viimeinen. Saran tarina jatkuu vielä yhden luvun verran Lehtisen novellikokoelmassa, jonka nimeä en nyt muista. Loppuu kumminkin paremmin kun Levottomat jalat, joten kannattaa lukea.
- kukkanen
Kundi kuin kameleontti on sen kirjan nimi, jota pico varmastikin tarkoitti. Viimeinen novelli kertoo Sarasta.
- Kristallipore
kukkanen kirjoitti:
Kundi kuin kameleontti on sen kirjan nimi, jota pico varmastikin tarkoitti. Viimeinen novelli kertoo Sarasta.
Pidin kirjoista, kun ensimmäisen kerran luin ne. Siitä taitaa olla jo vuosi, kun viimeisen (Levottomat jalat) luin ja nyt, kun meinasin aloittaa sarjan alusta, niin huomasin, etten enää pidäkään Sarasta. Itseasiassa inhosin koko henkilöä niin paljon, etten voinut lukea sarjaa. Ärsyttävä tyyppi!:)
- fani-1
Kristallipore kirjoitti:
Pidin kirjoista, kun ensimmäisen kerran luin ne. Siitä taitaa olla jo vuosi, kun viimeisen (Levottomat jalat) luin ja nyt, kun meinasin aloittaa sarjan alusta, niin huomasin, etten enää pidäkään Sarasta. Itseasiassa inhosin koko henkilöä niin paljon, etten voinut lukea sarjaa. Ärsyttävä tyyppi!:)
musta sara kirjat on parhaita, siis aivan
parhaita !!!
mä oon lukenu ne kaikki ainekin 4 kertaa !!
- mansikkatytto
En tiennytkään että sarasta on vielä "jatkoa" tässä kundi kouin kameleontti-kirjassa. mukava tietää, koska pidin kirjoista todella paljon. Itseasiassa niin paljon että päätin ostaa ne itse. valitettavasti kun olin ostanut kaksi ensimmäistä osaa (pokkarina), kuulin, ettei kolmatta enää paineta ja nyt olen yrittänyt metsästää sitä, tuloksetta.
joten, onko kenelläkään tietoa mistä voisin saada sara ja levottomat jalat-kirjan pokkarina (jos pakko niin tottakai kovakantinenkin kelpaisi)????
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski
Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi675927Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan
Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan3495749Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia
ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä934731Huuto yltyy persujen piirissä Venezuelan johdosta.
Kohta kakofonia yltyy kun persut tajuavat mitä Venezuelassa tapahtui. Von den Leydenki jo kipuilee kuten persut EU:ssa y122235Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!
Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva182048Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin
🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu521952Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?
Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont431870Martina vuokraa yksiötä
Nyt on tarkka'ampujan yksiö vuokrattavana 800 e. Toivottavasti löytyy hyvä asukas.2511211Jokaisella tytöllä on supervoimansa
Millaisia ajatuksia artikkeli herättää? Mainos: Dove | ”Itsetuntoni oli ihan romuttunut” – Peppina Rosén haastaa tavan2031114Voi kauhiaa: keikkapaikat keikahtavat juopottelun puutteessa!
Vai ei tule rahaa artistille viinanmyynnin vähennyttyä. Missähän muualla kannattavuus korreloi myrkyn imemismäärän ka641061