Sukupuun/ sukukartan tekijä?

Elikä mistä saisi tietoa, kuka tai ketkä tekisiävt sukupuita/ -karttoja, jos "raakaversio" on jo valmiina?
5729
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

josko Suomen sukututkimusseuralla olisi jotain tarjota,ota sinne yhteyttä

Äänestä
  • Kokeile Kansallisarkistosta siellä saatetaan tietää vapaita sukututkijoita.Tai vaihoehtoisesti ostat sukututimusohjelman ja naputtelet tietosi sille ja kone tulostaa sukupuun.

    Äänestä

tekstata itsekin tai pyytää jotain tuttavaa, jolla on suht. kaunis ja selvä käsiala. Olen tehnyt A3-arkille esipolvitaulun lapsiani varten, siinä on mieheni ja minun esipolvet muutamia sukupolvia taaksepäin. Siihen kun vähän koristeita lisäilee niin on kuin kalliimpikin!

Äänestä

... joka on erikoistunut nimenomaan historia-aiheisiin töihin. Valmis tuote ESIPOLVITAULU 1 4 sukupolvea on helppo tilata. Muita taulumalleja ja sukupuita suunnitellaan tarvittaessa.
Katso nettisivut:

www.marimedia.fi

Äänestä

Kommentoi aloitusta


HL kirjoitti:

Elikä mistä saisi tietoa, kuka tai ketkä tekisiävt sukupuita/ -karttoja, jos "raakaversio" on jo valmiina?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu