Tiibetinspanieli ja kissat?

tipsu ja kissat

Olemme suunnitelleet tipsun hankintaa, perheessä on ennestään kaksi kissaa. Miten teidän tipsut ovat tulleet kissojen kanssa toimeen? Tai kissat tipsun? :D Kissat ovat molemmat ystävällisiä, toinen on sosiaalinen ja toinen hieman arempi. Uskon molempien ottavan koiran ystäväkseen alkutohinoiden jälkeen. Tuleva koira on tosi kiltti, rauhallinen ja seurallinen luonteeltaan, se varmasti tykkää kissoista heti, mutta kissat tietysti aluksi kauhistuvat koiraa. Mahtavatko nuo eläimet edes ymmärtää, että onko toinen koira vai kissa, varsinkin kun kissat ja tipsu ovat samankokoisia, ja kuinka paljon se käyttäytyminenkään loppujen lopuksi eroaa?

1

711

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Hukka-Musti

      Jos kerran sekä kissat että koira ovat kilttejä ja sosiaalisia. Kissat näkevät pian koiran olevan vaaraton. Kyllä sekä kissa että koira omat lajikumppaninsa tunnistavat. Pian ne huomaavat kyllä kuuluvansa samaan perheeseenkin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      112
      4717
    2. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      177
      4450
    3. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      112
      1876
    4. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      403
      1691
    5. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      33
      1453
    6. Upeeta! Rauha tulee pian!

      Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is
      Maailman menoa
      367
      1162
    7. Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan

      Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann
      Ensitreffit alttarilla
      6
      1159
    8. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      61
      1030
    9. Mitä hyvää olet

      aiheuttanut kaivatullesi?
      Ikävä
      72
      1029
    10. Miksi et halua

      Seksiä sen kanssa jota rakastat? Vai ajatteletko että hän ei halua?
      Ikävä
      92
      978
    Aihe