Ensimmäistä kertaa kirjoitan tälle palstalle. Kertokaa, mihin pitäisi ottaa kantaa?
Tykkään vääryyden vallassa oelvista ihmisistä, mutta en heidän vääryydestään. Pidän kyllä kaikista muistakin, etenkin naisista.
Mutta yksi vika mulla on. Olen lesbo. Eikö lesbo ole sellainen, joka pitää naisista? Olen nuoresta pitäen tykännyt naisista.
Tykkään vääryyden vallassa oelvista ihmisistä, mutta en heidän vääryydestään. Pidän kyllä kaikista muistakin, etenkin naisista.
Mutta yksi vika mulla on. Olen lesbo. Eikö lesbo ole sellainen, joka pitää naisista? Olen nuoresta pitäen tykännyt naisista.
Vastaukset 10
Vanhimmat
lesbo on nainen joka pitää naisista.
Jos olet mies, olet hetero.
Kaikkeen saa ottaa kantaa.
Täytyykö jokaisen ilmoittaa etninen tausta,mitä rotua,uskonto,sukupuolinen suuntautuminen ym.Eikö riitä että on ihminen ihmiselle,sen enempää kenenkään haaraväliin menemättä...
siinä on. Taitaa Teillä olla kova fyysinen kunto, ainakin nuoremmilla. Kuusi tuntia kovaa peliä, ensin luulin, että onpa kova mies, oli kerran viikossa.
Ihan mukava juttu.
Tieätkö, että me heterot ollaan kohta siirtymässä poikkeuksellisksi? "Kauheeta; tuo on hetero!" "Onk se vähän kiero?"
Pitäisikö jo alkaa suunnitella heteroiden puolustusliikettä?
Hyvä.
Juu ja siis, että jos ei nyt ihan katsotakaan sinne - niin kyllä se pitää selville saada, että mitä siellä on, ennemmin tai myöhemmin.
Onhan niitä tietysti pettureita, miehiksi luultuja, jotka muuntautuvat pastorista naispapeiksi ihan noin vaan.
Kauheeta on tämä aika.
Nyt tämä äijän köriläs alkaa muihin aiheisiin, kun oon siihen heterovähemmistöön kuuluva.
elämäntapaintiaaneja, mikäpä estää miestä olemasta elämäntapalesbo?
Kerran telkkarissa oli maailmankuulu bändi, jonka mieslaulusolistin T-paidan etumuksessa luki Nobody knows I'm a lesbian. Eli ei mitään uutta alla taivaankannen.
Ottaa kantaa, jos joku asia kiinnostaa.
Yrittää kunnioittaa muitakin, kuin vain itseään.
Juu muitakin saa kunnioittaa, kunhan pidetään oma itte etusijalla.
Vaimokin sanoo meijän avioliiton menestymisen salaisuudeksi sen, että
"kun me rakastetaan ja kunnioitetaan samaa miestä".
itseä pitääkin rakastaa, jotta kykenee rakastamaan toisiakin. Ei kuitenkaan kannata rakastaa Vain itseään.
Oli muuten hyvä vitsi, muttei naurattanut. Näitä eläkeikäisiä "huumorimiehiä" kävi aina asiakkaina, ja vitsit yhtä typeriä ja epäonnistuneita. Omasta mielestä ehkä loistava ja itseä naurattava. Kun miehuus on menetetty niin pitää sitten kaivaa seksistisiä vitsejä, ikään kuin se korvaisi heikon libidon, ja kun enää ei saa naisia. Siitä puhe mistä puute.
Siitä puhe, mistä puute, siinäpä sanonta,joka varmaan on täälläkin usein paikkansa pitävä.
Lisäksi nähdään kielteisenä se, mistä on puute.
Kettukin sanoi pihlajanmarjoja happamiksi.