antakaa mulle rahaa

en saanut sossuluukulta sitä Win7 varten.

Voi voi voi! miten mun nyt käy.

Jos annatte rahaa niin voin käyttää Lunixia 5 minuuttia.
2105
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Jos sinulla on jo kone sinusta tulee linuxguru. Ellei ole niin silloin pitää mennä kirjastoon leikkimään.

Äänestä
  • Kirjastosta saa erinomaisia linux-kirjoja vuodelta 2000 joissa on Pentin tietoihin hyvin soveltuivia linux-jakeluita kuten It-Linux ja Best-Linux. Kyllä, niissä Pentti on guru, onhan hän lukenut kaikki vuoden 2000 linux-artikkelit.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pentti Nelonen kirjoitti:

en saanut sossuluukulta sitä Win7 varten.

Voi voi voi! miten mun nyt käy.

Jos annatte rahaa niin voin käyttää Lunixia 5 minuuttia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu