viedä kaiken irtaimiston ja jättää vain neljä vuotiaalle lapselleen vain sängyn ? seitsemän vuoden
avoliiton jälkeen. mutta tämä osoitta vain sen ettei isä välitä lapsestaan millin vertaa.
voiko mies
8
1016
Vastaukset 8
- maake60
Jos ette ole avioliitossa vaan avoliitossa niin omaisuus yhteisessä kodissa on sen joka sen on maksanut ja niin edelleen. Pidät ne huonekalut jotka olet itse maksanut ja hankkinut. Jos asunto on sinun niin voi hyvittää kohtuullisen summan lapsesi isälle ettei vie kaikkia huonekaluja.
- en ymmärrä
Miksi kirjoitit tälle palstalle?
- hei, hei
kun halusin saada vastauksen ja aivan sama minne palstalle.piste
- annuska88
hei, hei kirjoitti:
kun halusin saada vastauksen ja aivan sama minne palstalle.piste
Juridisesti en asiasta tiedä, mutta aika moraalitonta ja itsekästä touhua, jos hän noin teki vain sun oloja vaikeuttaakseen. Silloin kun mun omat vanhemmat eros, omaisuutta ei jaettu puoliks. Silloin isä antoi äidin ottaa kaiken minkä äiti tahtoo, eli yli puolet. Mies ymmärsi, mikä on lasten parhaaks, vaikka onkin luonteeltaan itsekäs.
- tunteetonta
vain voi tehdä noin ja pesukoneessa kosteat pyykit oli nakannut lattialle. Ja oli vielä vienyt
pyykinnkuivaustelineenkin ja sanoi, et tarvi telinettä, kun sinulla ei ole pesukonettakaan.
Mutta näitä on monia miehiä tällaisia.- Hohottaja
Tämä oli kyllä uskomattoman hauskaa tilannekomiikkaa.
Vaikka juttu on varmaan ihan vakavissaan kirjoitettu niin eihän tuolle voi kuin nauraa. - nasse-setä.
Hohottaja kirjoitti:
Tämä oli kyllä uskomattoman hauskaa tilannekomiikkaa.
Vaikka juttu on varmaan ihan vakavissaan kirjoitettu niin eihän tuolle voi kuin nauraa.Olet mitä ilmeisimmin noita mieleltään vinksahtaneita, joista tämän päivän HS:ssa kerrotaan aa Salon oikeussalikokemuksiensa perusteella oikein kirjan kirjoittaneen.
- ,,,,,,,,,
Jos lukutaito ja ymmärrys on sitä luokkaa että käsitteet "avoero" ja "avioehto" menevät sekaisin, niin ehkä muitakin asioita on vaikea hahmottaa.
Ei se isä varmaan lapsen vaatteita, kirjoja, leluja, pupulautasia ja nokkamukeja vienyt? Mitä muuta irtaimistoa se LAPSI tarvitsee?
Jos mies on mööpelit ja pesukoneet omilla rahoillaan ostanut, niin tottakai hän voi ne viedä pois muuttaessaan. Jos hän on sinun tavaroitasi varastanut, niin sitten voit tietysti tehdä rikosilmoituksen poliisille. Yhdessä asuminen ei tee tavaroita yhteisiksi.
Useimmissa taloyhtiöissä on pesutupa, pyykkää siellä ellei ole varaa ostaa omaa pesukonetta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Metsamanin muru kissa kuollut
Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars1933207- 951443
- 1301148
Kysymys
Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois2481122Tapailtaisko nainen
Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä86975- 97861
Kissan kuolema
https://youtube.com/shorts/lJznLVfBTxA?si=h-F1D4Arg4uGjGX- On tuo aivan uskomaton tapaus! Lähes 200 osanottoa ja surun112697Haluatko J-mies jutella asiat selviksi vai jäädä palstalle haaveilemaan
Kuten otsikko sanoo: Haluatko tavata ja jutella, jotta saadaan asioihin selvyys lopullisesti vai haluatko mieluummin haa55685Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun
Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid108668- 39597