viedä kaiken irtaimiston ja jättää vain neljä vuotiaalle lapselleen vain sängyn ? seitsemän vuoden
avoliiton jälkeen. mutta tämä osoitta vain sen ettei isä välitä lapsestaan millin vertaa.
voiko mies
8
1007
Vastaukset
- maake60
Jos ette ole avioliitossa vaan avoliitossa niin omaisuus yhteisessä kodissa on sen joka sen on maksanut ja niin edelleen. Pidät ne huonekalut jotka olet itse maksanut ja hankkinut. Jos asunto on sinun niin voi hyvittää kohtuullisen summan lapsesi isälle ettei vie kaikkia huonekaluja.
- en ymmärrä
Miksi kirjoitit tälle palstalle?
- hei, hei
kun halusin saada vastauksen ja aivan sama minne palstalle.piste
- annuska88
hei, hei kirjoitti:
kun halusin saada vastauksen ja aivan sama minne palstalle.piste
Juridisesti en asiasta tiedä, mutta aika moraalitonta ja itsekästä touhua, jos hän noin teki vain sun oloja vaikeuttaakseen. Silloin kun mun omat vanhemmat eros, omaisuutta ei jaettu puoliks. Silloin isä antoi äidin ottaa kaiken minkä äiti tahtoo, eli yli puolet. Mies ymmärsi, mikä on lasten parhaaks, vaikka onkin luonteeltaan itsekäs.
- tunteetonta
vain voi tehdä noin ja pesukoneessa kosteat pyykit oli nakannut lattialle. Ja oli vielä vienyt
pyykinnkuivaustelineenkin ja sanoi, et tarvi telinettä, kun sinulla ei ole pesukonettakaan.
Mutta näitä on monia miehiä tällaisia.- Hohottaja
Tämä oli kyllä uskomattoman hauskaa tilannekomiikkaa.
Vaikka juttu on varmaan ihan vakavissaan kirjoitettu niin eihän tuolle voi kuin nauraa. - nasse-setä.
Hohottaja kirjoitti:
Tämä oli kyllä uskomattoman hauskaa tilannekomiikkaa.
Vaikka juttu on varmaan ihan vakavissaan kirjoitettu niin eihän tuolle voi kuin nauraa.Olet mitä ilmeisimmin noita mieleltään vinksahtaneita, joista tämän päivän HS:ssa kerrotaan aa Salon oikeussalikokemuksiensa perusteella oikein kirjan kirjoittaneen.
- ,,,,,,,,,
Jos lukutaito ja ymmärrys on sitä luokkaa että käsitteet "avoero" ja "avioehto" menevät sekaisin, niin ehkä muitakin asioita on vaikea hahmottaa.
Ei se isä varmaan lapsen vaatteita, kirjoja, leluja, pupulautasia ja nokkamukeja vienyt? Mitä muuta irtaimistoa se LAPSI tarvitsee?
Jos mies on mööpelit ja pesukoneet omilla rahoillaan ostanut, niin tottakai hän voi ne viedä pois muuttaessaan. Jos hän on sinun tavaroitasi varastanut, niin sitten voit tietysti tehdä rikosilmoituksen poliisille. Yhdessä asuminen ei tee tavaroita yhteisiksi.
Useimmissa taloyhtiöissä on pesutupa, pyykkää siellä ellei ole varaa ostaa omaa pesukonetta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle233081Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A122179Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.702033Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1001863Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.761593Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥401376Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta141302Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001275- 1111095
Tulipalo viimeyönä
Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj151076