Luin Iltalehdestä että Janne Katja on ehkäpä jättämässä riihimäen Kino Sammon säästö kustannuksien takia joka voi jopa johtaa teatterin loppumiseen.
Voi kyynel jos Kataja lähtee täst kyläst pois. sietäs mennä muutenki
Voi kyynel jos Kataja lähtee täst kyläst pois. sietäs mennä muutenki
Vastaukset 6
Vanhimmat
Korjaan Janne Kataja
Korjaa myös että ei Kino Sammon vaan Riihimäen kaupungin teatterin..
Tuosta uutisesta kai oli kysymys http://www.iltasanomat.fi/viihde/uutinen.asp?id=1742980
Mutta mikä on lööpi? Lööppi varmaan iltalehdellä on mutta sieltä tuskin tuota uutista löytyy.
Mitkä ovet säästö kustannukset. Kustannussäästö on jokseenkin tuttu termi minullekkin mutta säästö kustannukset, mitä ne ovat? Säästöjä jotka aiheuttavat kustannuksia? ja silloinkin sen pitäisi kai olla säästökustannus.
Ja kuten jo todettiinkin uutisessa ei puhuttu sanallakaan Kino Sammosta mitään.
Lopun ymmärrän ironiaksi, että kyynel tulee kun onneksi lähtee, siis varmaan ilon kyynel näin ilmaistuna, itsellä ei ole mielipidettä Janne Katajasta joten omakohtaisesti on samantekevää lähteekö vai jääkö.
Lisäksi kirjoituksestasi saa sen mielikuvan, että Janne Katajan kähtö olisi syynä mahdolliseen teatterin lakkauttamiseen kun lehtiuutinen kuitenkin kertoisi, että teatteri saattaa lopettaa toimintansa juurikin kustannusten leikkausten takia, ei Janne Katajan mahdollisen lähdön vuoksi.
Asioiden selkeä julkituonti ei ole kiellettyä.
Mikä ihmeen "ovet" varmaan tarkoitit "ovat"??????????? Opettele hei kirjottaa ennen ku tuut tänne palstalle ????????????????????????????????? Kukaan ei meinaa vittu ymmärrä mitään jos lauseessa on pari vitun kirjotusvirhettä. AJATTELEPPA SITÄ T. Teppo Sian-Saksasta
no nyt se ainakin on varmaa että teatteri loppuu kun noin helposti pääsee katajasta eroon :)
Se tarkoittaa käytännössä teatterin toiminnan päättymistä.
ekkö sä osaa oikee lukee? :D