Kytky ja luottotiedot??

ggghhhhhhh

Voinko saada kytkyllä puhelimen, jos on maksuhäiriömerkintä?
Olen puhelinlaskut kuitenkin maksanut aina ajallaan, ei ole velkaa operaattorille.
Liittymäkin kyseiseltä operaattorilta jo löytyy. Pari vuotta sitten sain kyllä kytkyn, ja se on jo maksettu ja sopimus loppunut, mutta ilmeisesti häiriötä ei virallisesti vielä silloin ollut. Kiitos jo etukäteen.

9

3718

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • olli43

      sama minulla aikoinaan ja ei ole ollut ongelmia kun hankin juuri uuden tietokoneen ja puhelimen soneralta.Luottotiedot ihan paskana 23000€ ulosotossa.

      • ggghhhhhh

        Eipä saanu puhelinta, käski myyjä vaan soittamaan asiakaspalveluun ku ei nyt tietokone suostu tähän kytkyhommaan.
        Voe helvetti.


      • mie vaan...
        ggghhhhhh kirjoitti:

        Eipä saanu puhelinta, käski myyjä vaan soittamaan asiakaspalveluun ku ei nyt tietokone suostu tähän kytkyhommaan.
        Voe helvetti.

        Minä sain Soneralta kytkypuhelimen, vaikka on luottotiedot päin helvettiä. Olen ollut asiakkaana niin kauan ja aina maksanut puh.laskut ajallaan.


      • morriss
        ggghhhhhh kirjoitti:

        Eipä saanu puhelinta, käski myyjä vaan soittamaan asiakaspalveluun ku ei nyt tietokone suostu tähän kytkyhommaan.
        Voe helvetti.

        ei ainakaan saunalaheta tai dna:lta saa liittymää ilman vakuusmaksua jos on luottohäiriö


    • keksiä

      googleta vakuusmaksu ja jokin operaattoreista ..

    • stree

      et tosiaan saa

    • mookkeer

      ainakin saunalahelta ja soneralta saa kytkyjä ja muuta sälää vaikka luottotiedot päin ******. Itellä kymmeniä merkintöjä

      • ihmettelijä ez

        Ei se oo este jos on vähän tai lainkaa rahaa...

        Mutta kuulema saunis ainakin pyytää 300e vakuusmaksua jos o luottohäiriö ja sääntö lienee käytäntö muutenkin, että eteenpäin maksamalla saat palvelua. Ja niin sen pitkääkin olla.

        Oikeestaan ihmettelen miks kytkylaitteita myydään noin, että 20e/24erää, koska se tylyarki maksajalla aukeaa aika pian tuon sopimuksen alettua.

        Joku punttimaksu olis varmaa aina paikallaan.


    • pera1323

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hengenvaaralliset kiihdytysajot päättyivät karmealla tavalla, kilpailija kuoli

      Onnettomuudesta on aloitettu selvitys. Tapahtuma keskeytettiin onnettomuuteen. Tapahtumaa tutkitaan paikan päällä yhtei
      Kauhava
      198
      6938
    2. Ootko rakastunut?

      Kerro pois nyt
      Ikävä
      159
      2046
    3. Onhan sulla nainen parempi mieli

      Nyt? Ainakin toivon niin.
      Ikävä
      113
      1688
    4. Ujosteletko tosissaan vai mitä oikeen

      Himmailet???? Mitä pelkäät?????
      Ikävä
      51
      1390
    5. Suureksi onneksesi on myönnettävä

      Että olen nyt sitten mennyt rakastumaan sinuun. Ei tässä mitään, olen kärsivällinen ❤️
      Ikävä
      55
      1248
    6. Möykkähulluus vaati kuolonuhrin

      Nuori elämä menettiin täysin turhaan tällä järjettömyydellä! Toivottavasti näitä ei enää koskaan nähdä Kauhavalla! 😢
      Kauhava
      50
      1108
    7. Älä mies pidä mua pettäjänä

      En petä ketään. Älä mies ajattele niin. Anteeksi että ihastuin suhun varattuna. Pettänyt en ole koskaan ketään vaikka hu
      Ikävä
      100
      1074
    8. Reeniähororeeniä

      Helvetillisen vaikeaa työskennellä hoitajana,kun ei kestä silmissään yhtään läskiä. Saati hoitaa sellaista. Mitä tehdä?
      Kouvola
      7
      1006
    9. Tarvitsemme lisää maahanmuuttoa.

      Väestö eläköityy, eli tarvitsemme lisää tekeviä käsiä ja veronmaksajia. Ainut ratkaisu löytyy maahanmuutosta. Nimenomaan
      Maailman menoa
      253
      961
    10. Kävit nainen näemmä mun

      Facessa katsomassa....
      Ikävä
      41
      939
    Aihe