Voinko saada kytkyllä puhelimen, jos on maksuhäiriömerkintä?
Olen puhelinlaskut kuitenkin maksanut aina ajallaan, ei ole velkaa operaattorille.
Liittymäkin kyseiseltä operaattorilta jo löytyy. Pari vuotta sitten sain kyllä kytkyn, ja se on jo maksettu ja sopimus loppunut, mutta ilmeisesti häiriötä ei virallisesti vielä silloin ollut. Kiitos jo etukäteen.
Kytky ja luottotiedot??
9
3776
Vastaukset
- olli43
sama minulla aikoinaan ja ei ole ollut ongelmia kun hankin juuri uuden tietokoneen ja puhelimen soneralta.Luottotiedot ihan paskana 23000€ ulosotossa.
- ggghhhhhh
Eipä saanu puhelinta, käski myyjä vaan soittamaan asiakaspalveluun ku ei nyt tietokone suostu tähän kytkyhommaan.
Voe helvetti. - mie vaan...
ggghhhhhh kirjoitti:
Eipä saanu puhelinta, käski myyjä vaan soittamaan asiakaspalveluun ku ei nyt tietokone suostu tähän kytkyhommaan.
Voe helvetti.Minä sain Soneralta kytkypuhelimen, vaikka on luottotiedot päin helvettiä. Olen ollut asiakkaana niin kauan ja aina maksanut puh.laskut ajallaan.
- morriss
ggghhhhhh kirjoitti:
Eipä saanu puhelinta, käski myyjä vaan soittamaan asiakaspalveluun ku ei nyt tietokone suostu tähän kytkyhommaan.
Voe helvetti.ei ainakaan saunalaheta tai dna:lta saa liittymää ilman vakuusmaksua jos on luottohäiriö
- keksiä
googleta vakuusmaksu ja jokin operaattoreista ..
- stree
et tosiaan saa
- mookkeer
ainakin saunalahelta ja soneralta saa kytkyjä ja muuta sälää vaikka luottotiedot päin ******. Itellä kymmeniä merkintöjä
- ihmettelijä ez
Ei se oo este jos on vähän tai lainkaa rahaa...
Mutta kuulema saunis ainakin pyytää 300e vakuusmaksua jos o luottohäiriö ja sääntö lienee käytäntö muutenkin, että eteenpäin maksamalla saat palvelua. Ja niin sen pitkääkin olla.
Oikeestaan ihmettelen miks kytkylaitteita myydään noin, että 20e/24erää, koska se tylyarki maksajalla aukeaa aika pian tuon sopimuksen alettua.
Joku punttimaksu olis varmaa aina paikallaan.
- pera1323
http://luototmenny.blogspot.com/
Suosittelen
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2494514Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1232949Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412712Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?741700Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1051543Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn161431- 511271
- 921206
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2011065- 471045