Teneriffa Playa de las Americas 2viikkoa

Hei. Onko kokeneilla matkustajilla vinkkejä, kuinka kauan uskaltaa odottaa edullista matkaa. Olemme lähdöddä joulukuun alussa, jos löytyisi suht edullinen matka. Kaikki ovat sanoneet, että vasta kaksi viikkoa ennen kannattaa ottaa niin saa halvan. Pitääkö paikkansa ?
1376
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

joten viikon matkoille ainakin pääsee viime tipalla. Veikkaisin että kahden viikon matkojakin saa, koska joulukuun alku on juuri matalasesonkia ja paluu tulisi kahden viikon matkalla aika lähelle joulua, jolloin porukka ei ole niin innostunutta matkailemaan. Mekin varaamme matkan aina joulukuun alkuun, koska silloin on halvemmat hinnat ja paikan päällä ei niin tungosta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kastanjjetti kirjoitti:

Hei. Onko kokeneilla matkustajilla vinkkejä, kuinka kauan uskaltaa odottaa edullista matkaa. Olemme lähdöddä joulukuun alussa, jos löytyisi suht edullinen matka. Kaikki ovat sanoneet, että vasta kaksi viikkoa ennen kannattaa ottaa niin saa halvan. Pitääkö paikkansa ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu