NAISSUPERSANKARI

sankaritar*

Meillä on tulossa bileet jossa illan teemana on supersankarit, enkä haluais olla mikää tavallinen kissanainen yms. Olisko jotain ehdotuksia? Saa hahmo olla mies puolinenkin, ei sen väliä..
Haluaisin kuitenkin että hahmo olisi sellanen jonka kaikki tunnistaisivat

13

10729

    Vastaukset 13

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...

      "Kaikki tunnistavat", on vähän tulkinnanvarainen juttu. Naissupersankareita (ja pahiksia) on kyllä paljon ja varmasti moni tunnistaa ainakin osan niistä jotka ovat esiintyneet myös Suomalaisissa lehdissä.

      Mutta että KAIKKI tunnistaisivat. Silloin se on kyllä just joku Kissanainen jonka KAIKKI tuntevat.

      Jos hahmo on semmoinen ettet itse sitä tunne heti nimen perusteella niin tuskin moni vieraistakaan. Superhemmosarjiksia lukeneet pojat/miehet varmasti tuntevat.

      Kissanaisen lisäksi muutamia "yleisesti tunnettuja" naissupersankareita lienevät mm.
      Ihmenainen (Wonderwoman) http://fusedfilm.com/wp-content/uploads/2008/11/wonder-woman1.jpg
      Teräsnainen/tyttö (Supergirl) http://maidofmight.net/gallery/albums/covers/supergirl_vol5/supergirl18_clean.jpg
      Batmanilla on ollut joskus apurina myös Batgirl http://www.wallpaperbase.com/wallpapers/cartoons/batgirl/batgirl_1.jpg
      Robin on ollut myös naispuoleinen http://www.halloweencostumes.com/robin-girl-sexy-costume.html tai http://thatcostumegirl.com/v/mc/decked_out/robin.jpg.html

      Sitten semmoista suuren yleisön vähemmän tuntemaa, mutta suomalaisissa sarjakuvalehdissä seikkaillutta porukkaa on mm. kaikki Ryhmä-X misut (niitä riittää varmaan kymmenittäin):
      Feenix http://upload.wikimedia.org/wikipedia/en/thumb/6/6a/Jeangre.png/363px-Jeangre.png tai http://media.comicvine.com/uploads/2/29928/584831-310500_75581_phoenix_super_super.jpg
      Storm http://www.ugo.com/comics/x-men-worlds-apart/
      Rogue http://gremlindog.com/?attachment_id=1310 tai vanhempi asu http://www.elfwood.com/~rocambe3/X-Women_Rogue.3493961.html tai http://michaelmay.us/09blog/02/0216_roguecostume.jpg
      Dazzler http://media.comicvine.com/uploads/0/2068/91579-86199-dazzler_super.jpg tai http://ephemerist.files.wordpress.com/2008/05/dazzler.jpg (huomaa rullalauistimet)
      Polaris http://z.about.com/d/comicbooks/1/0/M/R/polarishavok.jpg
      Varjokissa (alias Kitty Pryde, vaihtanut nimeä ja ja asua niin monta kertaa että kuka tunnistaa?). http://craignj.wordpress.com/category/shadowcat/, huomaa pinkki lohikäärme.
      Ihmenelosten Näkymätön tyttö http://l.yimg.com/eb/ymv/us/img/hv/photo/movie_pix/twentieth_century_fox/fantastic_four/jessica_alba/fantastic1.jpg
      Hämähäkkimiehen kanssa on styylannut Musta kissa http://marvel.com/universe/Image:Black_cat_small.jpg
      Purppuranoita (Kostajat) http://fi.wikipedia.org/wiki/Purppuranoita
      Elektra http://www.ugo.com/filmtv/top11-classyassassins/images/2.gif
      Haukkanainen http://members.fortunecity.com/wallyoeste/thenail/thenail10.jpg Siivet tuottanevat hankaluuksia sisätiloissa
      Saturnustyttö http://spider-bob.com/heroes/dc/SaturnGirl.htm tai http://superherouniverse.com/art/data/643/saturngirl.jpg
      Starfire http://www.fhqhosting.com/ui/250px-Starfire_turner.jpg
      Hämähäkkinainen http://comicculturewarrior.files.wordpress.com/2009/09/spider-woman-avengers.jpg
      Tajunta (Psylock) http://media.strategywiki.org/images/0/09/MVC_Psylocke.png

      Näitä on tässä nyt sikin sokin eri "universumeista".

      Sinänsä ihan sama koska joudut kumminkin hankkimaan tiukkaakin tiukemmat trikoot ja ketään (miespuolista) ei kiinnosta pätkääkään mikä on hahmosi nimi...

      Jos pukeudut vaikka Ryhmä-X.stä tunnetun "Valkoisen kuningattaren", Emma Frostin asuun niin saat keksiä tempun jos toisenkin millä saat kaistaleet pysymään päälläsi (yleisliima Erikeepperi lienee ratkaisu) http://warrenlouw.gfxartist.com/artworks/173504. tai http://www.sequart.com/xmen/emmafrost3.jpg. Muutenkin voi tulla vilu, näillä keleillä. Peittävimmillään Frostin asu on ollut tätä luokkaa: http://girlsentertainmentnetwork.com/wp-content/uploads/2008/07/emma-frost-full.jpg

      • enää.

        Puku voi olla helppo hankkia, mutta mistä saa muutaman päivän varoitusajalla D-kupin rinnat (kiinteät!), ampiaisvyötärön, pyykkilautavatsan ja huippuunsa treenatut, isot ja kireät hauikset?


      • ...
        enää. kirjoitti:

        Puku voi olla helppo hankkia, mutta mistä saa muutaman päivän varoitusajalla D-kupin rinnat (kiinteät!), ampiaisvyötärön, pyykkilautavatsan ja huippuunsa treenatut, isot ja kireät hauikset?

        Että eikun vanua ja talouspaperia toppauksiksi. Ei tässä olla fitness neuvoja jakamassa vaan "naamiaisasu" ohjeita :)

        Isompikin maha alkaa näyttämään pykkilaudalta jos rinnuksilla roikku useamman kymmenen litran vetoiset rintalihakset. Eikä ainakaan tule vilu.

        Ainakin salainen henkilöllisyys säilyy. Teräsmieskin olisi mielenkiintoisempi hahmo jos Clark Kent olisi onneton ruippana käppänä.


      • enää. kirjoitti:

        Puku voi olla helppo hankkia, mutta mistä saa muutaman päivän varoitusajalla D-kupin rinnat (kiinteät!), ampiaisvyötärön, pyykkilautavatsan ja huippuunsa treenatut, isot ja kireät hauikset?

        Onhan sitten nämä suomalaiset supersankarittaret joiden ulkoinen olemus on lähempänä keskiarvoihmistä; joiden supervoimat ovat henkisellä puolella:

        - Justiina. Siiri Angerkosken eläväksi tekemä unohtumaton kunnianosoitus suomalaiselle naiselle.
        - Viivi. Juban sarjakuvasankaritar.
        - Rivo-Riitta. Fingerporin teräväkielinen palveluammatin harjoittaja.
        - Armi. B. Virtasen voimakastahtoinen puoliso.


      • KHMJYUIJ

      • Tuli_vaan_mieleen

        Aion keksiä. Odottakaa about 5 vuotta, että olen Aikuinen, niin tyrkytän jollekin kustantajalle. Taiteilijanimi on "Hukatar Suomi"
        PS. Älkää kukaan kopioiko taiteilijanimeäni.


    • kastematomies
    • Vau!

      Sinun aloituksesi vuodelta 2009 on päässyt Suomi24:n etusivulle! Siellä lukee "Supersankarit", ja kun sitä klikkaa, päätyy tänne! Jos tänäkin vuonna, viisi vuotta myöhemmin, on bileet, pukeudu...
      http://dc.wikia.com/wiki/File:Power_Girl_0041.jpg

    • Tuli_vaan_mieleen

      Mikä nimi sopii kolmanneksi, jos yksi on Dasher, ja toinen Crasher?

      • Huomioitsija

        Ehkä splasher?


    • Anonyymi

      OIS KIVA OLLA JOSSAIN BILEISSÄ FRANK BULLITT JA SEURALAISENI SIT TERÄSTYTTÖ

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olen tumma ja tulinen

      Ja vielä suora - en ollut sinua varten. n to m
      Ikävä
      162
      929
    2. Mitä kysyisit

      Mihin haluaisit vastauksen häneltä eli mitä kysyisit?
      Ikävä
      86
      780
    3. Tunnustuksia

      Haluatko tunnustaa jotain, mitä on sydämelläsi?
      Ikävä
      57
      751
    4. Mitä luulet

      Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?
      Ikävä
      70
      700
    5. Sä et vaan töllö tajua että rakastuin

      Mikä stana siinä on niin vaikea ymmärtää?! Täh
      Ikävä
      46
      633
    6. Kerro jokin

      👻 tarina
      Ikävä
      60
      572
    7. Vielä hyvinvointitalosta

      Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko
      Pyhäjärvi
      71
      556
    8. Luule ja ajattele minusta

      mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅
      Ikävä
      44
      537
    9. Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa

      ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su
      Ikävä
      35
      535
    10. 26
      531
    Aihe