Kasvi/yrtti tietoa haussa

Etsin kirjoja joissa kerrotaan kasveilla/yrteillä parantamisesta. Luen suomen lisäksi myös englanniksi eli englannin kieliset teokset käyvät myös. Iällä ei ole väliä..ei tarvitse olla uutta tuotantoa. Osaan käyttää googlea :)) ... joten hakusana ehdotuksetkin on tervetulleita, itseltä alkaa loppu ideat.
1144
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Toivo Rautavaaran yrttikirjat ovat hyviä. Samoin Frantsilan yrttitilalla on yrttien homeopaattisesta vaikutuksesta. Käy kirjastoissa katsomassa lisää. Jos maa- ja metsätalouden hyllyistä ei löydy, niin sitten lääketieteen tai terveydenhoidon hyllyistä luontaistuotteiden kohdalla. Luulisi myös luontaistuotekaupoista saavan vihjeitä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Herbs.. kirjoitti:

Etsin kirjoja joissa kerrotaan kasveilla/yrteillä parantamisesta. Luen suomen lisäksi myös englanniksi eli englannin kieliset teokset käyvät myös. Iällä ei ole väliä..ei tarvitse olla uutta tuotantoa. Osaan käyttää googlea :)) ... joten hakusana ehdotuksetkin on tervetulleita, itseltä alkaa loppu ideat.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu