eihän vaan ole koskaan sattunut että olisi maksettu liikaa??
Maksetaanko palkkasi oikein.
16+19=12
5387
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
...mulle maksettiin vahingossa sunnuntailisät, kun olin vahingossa laittanut kiekkoon maanantaiaamuna väärän päivämäärän.
On maksettu pari kertaa vähän liikaa parissa tilissä. Jostainsyystä en muistanut korjata asiaa konttorille.. :D
Kato ku mulla on työsopimuksessa 6h/pvä ja täten 2-viikkojakson palkka on 60 tuntia aina.
No tunteja kuitenkin tulee noin 100 kahta viikkoa kohden, joilloin siis kuuluisi maksaa 60h peruspalkka, normitunnit 60-80 ja ylityöt 80-100h
No sillointällöin o toimiston kotka maksanut peruspalkkana 80 tuntia, ja tähän päälle ne 20 perustuntia, ja siihen päälle vielä ylitöt, mutta eipä tuo minua haitta.
on sinua kohtaan. Jos sinulle maksetaan liikaa palkkaa, on sinun palautettava ylimääräinen takaisin. Ja jos et palauta on se pätevä syy sanoa sinut irti ilman irti sanomisaikaa. M3eidän fi4rmassa maksettiin samalla lailla aika monelle kuskille 15 tuntia ylimääräistä ja kahden vuoden päästä ukot läksivät kilometri tehtaalle kivasti kesäloman aikaan. Eikä liittokaan apuun tullut vaikka pyytelivät. Joka ukko oli liiton jäsen. Vanhenemis aika on viisi vuotta. Joten jos näinä aikoina moinen virhe sattuu, kannattaa rahat palauttaa ja äkkiä.
yhtään kertaa sellaista vahinkoa käynyt... Keskimäärin joka toisesta tilistä kyllä yritetään nussia jotain...Mut satunpas huomaamaan aina....Meidän virmassa palkat laskee nääs PALKAN "LASKIJA" ;)