Oma vahva perstuntuma on tällähetkellä että Kimillä on tasan kaksi vaihtoehtoa:
- pitää välivuoden formuloista ja palaa takaisin jossain kärkitallissa kaudella 2011
- siirtyy rallimaailmaan.
Kimi on formuloissa tavoitteensa saavuttanut.
Kimin kausi 2010
6
446
Vastaukset
- loppuvormulat
ei se mitään välivuotta pidä. on tyytyväinen kun pääsee formuloista eroon
- mmmmffff
Mielestäni Räikkösellä on vain yksi vaihtoehto, Mclaren. Jos minä olisin Kimi ottaisin uuden ilmeen neuvotteluihin. Nöyrä, ilmoittaa että puhtaasti ja vain ainoastaan yksi vaihtoehto on voittaminen. Palkan suhteen ilmoittaisin puhtaasti 1 000 000e / voitto ja mailmanmestaruudesta 20 milj. e. Muilla sijoilla ym pisteillä ei ole merkitystä. Sellaiseen diiliin Mclaren suostuisi varmasti. Tiimit saa niin hyvät hillot mailmanmestaruudesta että ne kattaa moninkertaisesti edellä mainitun palkan. Rahaahan Kimi ei enää tarvitse ja käsittääkseni raha ei ole enää motiivi. Vain voittaminen... Are u Formula one driver ... or RACER ?
- f1guru
Kimi on ahne. Saa Ferrarilta isot rahat ajamattomuudesta ja sitten vielä yrittää saada saman verran palkkaa ajamisesta. Ei mikään talli Kimille 20 miljoonaa ajamisesta maksa.
- rolfer
Ferrariaika laski Kimin sijoitusta formularankingissa. Ei voi enään vaatia samaa palkkaa, alle puolet entisestä.
- Justus&jooseppi
vähän kun muitakin suomalais F1-mestareita aikanaan....
On ollu kekee, häkää....ja muitakin huippujooseppeja....JJ ja vaikka ketä...
Kimi sopis sinne kun kusi sukkaan. - Janzuu
No niin näinhän tuli luvattua jo aikoja sitten ;-)
...nyt ei puutu kuin se muutaman MM-rallin ajaminen sitikalla. Jos jalansija syntyy eli taas nälkäinen Kimi herää niin tuskinpa Kimiä enää formuloissa nähdään. Tähtää tämän jälkeen voittamaan myös ralin MM- sarjan. Siihen ei se virnuileva pitkäleukakaan pystynyt!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Yritystuet 10 mrd. vuodessa, eli yrittäjäriski valtiolla kuten kommunismissa
Pelkästään Viking Linen viinanhakuristeilyitä sponsoroidaan 20 miljoonalla eurolla vuosittain. Dieselin verotukikin on1209935- 1039795
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä349101- 217901
Sture Fjäder haluaa tuensaajien nimet julki
Kokoomuspoliitikko haluaa yli 800 euroa kuukaudessa tukia saavien nimet julki. Ehkä olisi syytä julkaista myös kuvat? h1776284Luotathan siihen tunteeseen, joka välillämme on?
Uskothan myös, että se kestää tämän? Kaipaan sinua valtavasti. Vielä tehdään yhdessä tästä jotain ihmeellistä ja kaunist585488Onnettomuus
Hukkajärventiellä kolaroi lavetti ja henkilöauto. Uutista ei missään! Hys hys ollaanko hiljaa tästäkin?104952Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.304802- 394438
- 404425