Ammattiylpeys

ricor

Kiinteistöhuoltoyritys pk-seudulla hakee toimistoassistenttia, jonka tehtäviin kuuluu myös laskutusta sekä raportointia. Palkka 1350€/kk ja koejan jälkeen suorastaan ruhtinaalliset 1400€/kk ! Ja tietenkin tehtävään alentuu hakemaan joku korkeakoulutettu, joka valitaan, kuten jo ainakin muutamaan paikkaan, jossa alkupalkka oli alle 2000€/kk. Mielestäni jonkilaista ammattiylpeyttä pitäisi työnhakijoillakin olla, koska työnantajat käyttävät tilannetta törkeästi hyväkseen ja ennemmin tai myöhemmin alipalkattuun työhön ryhtyminen kääntyy itseään vastaan.

1

532

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ...spämmi.

      Vaikka asia onkin vakava ja tärkeä, niin perehdypä nyt ensin Suomi24-palstan sääntöihin, joissa kielletään spämmäämästä samoja viestejä useaan kertaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Pehmeää laskua

      Sinulle. Muutaman kilsan päästä. Mieheltä, joka salaa välittää.
      Ikävä
      87
      3428
    2. Nainen olet minun

      Olen ominut sinut itselleni, täysin itsekkäistä syistä. Haluan rakastella sinua nainen, toivottavasti sinäkin minua. Oli
      Ikävä
      44
      2847
    3. Sille ei voi enää mitään

      Miten kaikki meni aiemmin. Oon aivan lukossa 🔒 Tuskin uskallat enää mitää tehdä. Ehkä pitää luovuttaa vaan.
      Ikävä
      74
      2356
    4. Mukavaa päivää

      Miehelle 🖕❤️‍🔥 Kahvia ja kävelylle🌞
      Ikävä
      61
      2308
    5. Harmi jos ei enään nähdä

      Ehkä se on parempi näin kuitenkin. Ehkä jotain uutta löytyy. Uskon ja toivon että olet onnellinen. Sinussa on kaikki
      Ikävä
      51
      2261
    6. Miten suhtauisitte jos kaivattunne sanoisi, ettei hänestä ole seurusteluun

      mutta seksi, hellyys ja yhdessäolo kelpaa kyllä??
      Ikävä
      116
      2236
    7. Kunpa minä tietäisin

      Olisipa minulla tietoa, siitä oletko sinä nainen kiinnostunut minusta, miehestä joka tätäkirjoittaa, vai olenko minä aiv
      Ikävä
      21
      2123
    8. Vau miten upea nainen!

      Näytit todella tyrmäävältä. 🤩😍 En meinannut saada katsettani irti sinusta.
      Tunteet
      20
      2067
    9. En voi sanoa että toivon sinulle hyvää.

      Ei meitä ole tarkoitettu yhteen.
      Ikävä
      62
      1964
    10. Merja Kyllönen: Ero

      Joko uusi kierroksessa
      Suomussalmi
      114
      1936
    Aihe