Kuinka monta kertaa luettu? +?

Jill 1234

Tää kysymys on varmaa ollu sata kertaa esillä mutta en jaksanu alkaa selailee jotan....
Kuinka monta kertaa olet lukenut Poter kirjat? En tie uskotteko mut mulla on menny jo yli 20 ensimmäisten kanssa ja 13. meen viimisen kaa. Kun aloitin lukee oli ilmestyny ekat kolme. Ja siit lähtien oon lukenu niit. Nykyään ku luen sarjan loppuu, alotan alusta.

Sitte olis viel yksi kysymys. Mihin tupaan kuuluisit? Ja nyt TOSISSASI ja perustelut perään! Olen väsyny vastaukseen : rohkelikkoon...kui?... harry on siinä!´Ei siis minulla ole mitään rohkelikkoa vastaan, mut jos perustelu on tollane ni sitte on!

Omasta mielestäni olen luihuinen. Ei siinä musta ole vikaa. Tupa sekin on, vaikka menneisyys on vähän synkkä. Osaan olla kiltti, mukava ja tollee. Mut olen hyvin viekas ja kunnianhimoinen. Oma etu on välillä hyvin tärkee, mut osaan auttaa kaveria. Menen yleensä missä aita on matalin tai sitten keksin keinon välttää epämieluisat tehtävät.

Hmm... Siin tais olla kaikki... Siitä vaa vastailee :D !!!

6

731

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • anton 10

      Olen lukenut jokaisen kirjan noin 10 kertaa , ja luulen että kuuluisin korpinkynteen , koska en ole erityisen rohkea tai viekas , mutta terävä olen. xD

      • Memex

        kuudes kerta vasta menossa 8<

        Oisin varmaan luihunen, kun en oo ahkera tai viisas >xD


      • dumledore on homo!!!
        Memex kirjoitti:

        kuudes kerta vasta menossa 8<

        Oisin varmaan luihunen, kun en oo ahkera tai viisas >xD

        Olen lukenu kaikki kirjat jtn. 6 kertaa paitsi kv:n vaa 4 kertaa..

        Kuuluisin varmaa rohkelikko tai luihune.. oon rohkee mut teen kyllä yleensä kaiken omaan pussiin ja jos alotan tekemää jotain nii teen sen kerralla kunnolla.


    • Velma

      Vikan oon lukenu kaks kertaa, kaikki muut 5-10 kertaa vähän vaihtelevasti. Nyt pikapuoliin olis tarkoitus aloittaa Potter-maraton ja lukea kaikki putkeen. :)

      Menisin ehkä Korpinkynteen mieluiten kun oon aika kirjatoukka. :D

    • Ensimmäisestä viidenteen oon lukenut seitsemän kertaa ja kaks viimeistä neljä kertaa.

    • potterfani-84

      ekat kirjat(1-4) on luettu varmaan 30 kertaa, viides semmonen 15 kertaa, kuudes 10-15 kertaa ja vika kirjakin jo varmaan 10 kertaa. Mun tupa on Rohkelikko, sillä olen mielestäni aika rohkea.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      150
      7870
    2. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      100
      7320
    3. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      31
      7212
    4. Aamun Riikka: työttömyydessä lähestytään viime laman synkintä vaihetta

      Nopeasti mentiiin upean Marinin hallituksen ennätystyöllisyydestä toiseen ääripäähän, kohti Suomen historian kurjimpia t
      Maailman menoa
      21
      6868
    5. Se oli Orpo joka rynni Eagle S -alukselle

      Vastoin kaikkia kansainvälisen merenkäynnin sääntöjä. Kunpa olisi ollut purjehtija Harkimo Suomen johdossa silloin. ht
      Maailman menoa
      2
      6706
    6. Marinin tuhojen korjaaminen kestää kahdeksan vuotta

      Nyt on vasta neljännes mennyt ja ensimmäiset korjausliikkeet saatu liikkeelle. Innokkaimmat olivat odottaneet että jo t
      Maailman menoa
      75
      6374
    7. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      23
      6134
    8. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      112
      6122
    9. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      47
      5478
    10. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      84
      5390
    Aihe