Onko joku ollut marokon Agadirissa marraskuun alkupuolella? Olen ajatellut varata matkan sinne, mutta en ole siellä aikaisemmin käyneenä oikein varma säästä. Juuri nyt näyttää olevan lämmintä mutta onko se paikka jossa sää alkaa jo viikkojen sisällä kylmenemään? Takuuvarma aurinko olisi matkan tarkoitus mutta ikävä kyllä ei kuin viikko lomaa joten Egypti ja Marokko taistelevat ykkössijasta juuri nyt. Egyptissä tiedän olevan takuulla aurinkoa mutta jotenkin Agadir kiehtoisi muuten... Auttakaa miestä mäessä ja kertokaa omia kokemuksia säistä näin loppuvuodesta!
Vastaukset 2
- Asilah
Viime vuonna olin marraskuun lopusta kaksi viikkoa ja päivisin oli n.19-22astetta. Illat olivat kylmiä ja ihan kevyellä talvitakilla mentiin. Aurinko paistoi joka päivä, pikkasen satoi yhtenä päivänä :)
- nikisi
ehkäpä sitten tällä kertaa mennään egyptiin missä vielä kunnolla lämmintä päivisin, mutta Marokko jää ehdottomasti listalle loppukevääksi!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1681006
- 58792
- 86790
Mitä luulet
Mitä luulet kaivattusi ajattelevan sonusta? Onko jotain mitä haluaisit oikaista hänelle?72727- 46643
- 62589
Vielä hyvinvointitalosta
Suurin osa pyhäjärvisistä on sivistynyttä fiksua porukkaa ja on täysin hankkeen kannalla. Nyt vain pieni äänekäs joukko71576Luule ja ajattele minusta
mitä tykkäät nainen, olet ajat sitten antanut itsestäsi ihan omanlaisen kuvan.. 😅46559- 28555
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su35555