Autetaanko Talent-kisaaja finaaliin ?

http://www.nelonen.fi/ohjelmat/talent-suomi/videot?vt=video&vid=4123

Yleisö saa päättää yhden finalsistin, tässä linkki äänestyksessä oleviin
http://www.nelonen.fi/ohjelmat/talent-suomi/äänestys

Mielestäni nuori poika veti ansiokkaasti ja jatko on äänestäjien käsissä koska tuomareilla ei riittänyt ymmärrystä poikaa kohtaan.
22673
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 22

Vanhimmat

kokooman Jackson 5-ajan hiteistä, olisi ollut ihana nähdä tuollainen freesi naama tanssimassa vaikka Sugar daddyn ja Dancing Machinen tahtiin. Olisi varmasti päässyt jatkoon.

Äänestä
  • Joo, poika tanssi tosi hyvin! Ja kun "mikkihiiri ääninen mies esitti kappaleen I'll be there ja tuomarit olivat valitsemassa jatkoon päässeistä semifinalistit kun Sami sanoi että ei ollut kovin kohteliasta sanoa hänen ääntään mikki hiirimäiseksi ja Katja sanoi että siltähän se kuulosti.. Ja Sami sano sitten että se mies kuulosti kuulemma nuorelta Jacksonilta ja Katja kommentoi siihen näin: Eli Mikki Hiireltä!
    Se Katja on ihan kauhee! Jos se laulas nii löisin koko omaisuudestani vetoa että se ei sais lähellekkään niin paljon rakastavia faneja kuin Michael eikä levyjä menis yhtään! No ei kannata välittää tuollaisista vähäpätöisistä ihmisistä jotka eivät katso omaa nokkaansa pidemmälle!
    Ja muuten vielä tässä lopuksi käykää äänestämässä se poika jatkoon!:D Kyllä me MJ- fanit se saadaan jatkoon:D Menkää ja äänestäkää! :')

    Äänestä

numero seitsemän jatkoon, laitoin smantien viisi ääntä kun kerta saa äänestää niin monta kertaa kuin haluaa

Äänestä

Tulin just koneelle ja katsomaan onko yhtään viestiä ilmaantunut tähän aloittamaani ketjuun. Annetaan kunnon näpäytys Katja Ståhlille.

Äänestä

kahden taisto Mika ja se beatboxaaja-poika vuorottelevat kärkipaikalla :)
Kaikki äänestämään Mikaa jatkoon, viimevuonna jo beatboxaus voitti ei enää tänävuonna tarttis.

Äänestä
  • Mistä sen näkee sen tilanteen? :O

    Äänestä

  • SmoothCriminal, kirjoitti:

    Mistä sen näkee sen tilanteen? :O

    eivät kertoneet enää viimeisinä äänestyspäivinä tilanteesta muuta kuin, että kuka tahansa voi voittaa. Jännää kyllä 15 päivä selviää jatkoon päässyt, Mikalla on hyvät mahdollisuudet mutta myös se voimisteluryhmä voi voittaa suurilla taustajoukoillaan (monta esiintyjää joidenka ystävät, vanhemmat, ylipäätään voimistelun harrastajat) todennäköisesti äänestävät heitä.
    Peukut pystyyn Mikalle!!

    Äänestä

  • no näin on ;-D

    Äänestä

Äänestin häntä kerran. Asun samalla paikkakunnalla hänen kanssaan (ja olen todella ylpeä siitä) ja olen nähnyt hänet kaupassa.

Äänestä
  • mäki äänestin mikaa ;D

    Äänestä

Voi voi, äänestys on nyt kuulemma 'tasoittunut'. Jännittää ihan kauheana. :D Äänestin Mikaa kolmesti ja saatan ehkä vielä enemmänkin. Vanhemmat vaan ei tykänny siitä hinnasta. No mutta olkoot, haluan Mikan kovasti jatkoon näyttääkseen niille tyhmille tuomarille että kansa tykkäs siitä. Ja se tanssi oikeasti tosi hyvin. Talentin ideanahan on, että esitys aina paranee, ei heti ekalla kerralla voi olla upeaihanaparas. Peukkuja pystyyn Mikalle.

Äänestä
  • Ja kun ajattelee on järkyttävän harvassa tuollaiset nuoret miehen alut jotka osaavat tanssia noin hyvin!! Hän tanssi paljon paremmin kuin jotkut tanssin opettajat!!;))

    Äänestä

  • !!.!:! kirjoitti:

    Ja kun ajattelee on järkyttävän harvassa tuollaiset nuoret miehen alut jotka osaavat tanssia noin hyvin!! Hän tanssi paljon paremmin kuin jotkut tanssin opettajat!!;))

    sulle SmoothCriminal: Onko Mikalla aina Michael aiheiset vaatteet päällä? Vai ihan tavalliset?

    Äänestä

  • Kymysysss kirjoitti:

    sulle SmoothCriminal: Onko Mikalla aina Michael aiheiset vaatteet päällä? Vai ihan tavalliset?

    En ole hänen kanssaan samassa koulussa, kun hän on yläasteella, mutta minä kävin kyllä samaa yläastetta. :)

    Niin etten siis tiedä käyttääkö aina Michael-tyylisiä vaatteita, olen itsekin miettinyt samaa. :)

    Äänestä

Mitäs luulette pääsikö Mika semifinaaliin? Sehän selviää tänä sunnuntaina. Voi, kunpa olisi päässyt. Haluaisin kovasti nähdä hänen toisen tanssin. Itse ainakin aion äänestää poikaa monta kertaa. Ei sellaisia liikkeitä opi helposti...

Äänestä
  • kyllä se pääsee ;D pakko

    Äänestä

  • mj<3 kirjoitti:

    kyllä se pääsee ;D pakko

    siellähä se tanssi:P

    Äänestä

  • mj<3 kirjoitti:

    siellähä se tanssi:P

    Mika pääsi semifinaaliin ja tanssi todella hyvin (oli toki pieni herpaannus mutta korjasi tilanteen)
    Toivottavasti poika jatkaa harrastustaan.

    Tämäniltainen semifinaali oli kovatasoisin.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


ikuinen fani kirjoitti:

http://www.nelonen.fi/ohjelmat/talent-suomi/videot?vt=video&vid=4123

Yleisö saa päättää yhden finalsistin, tässä linkki äänestyksessä oleviin
http://www.nelonen.fi/ohjelmat/talent-suomi/äänestys

Mielestäni nuori poika veti ansiokkaasti ja jatko on äänestäjien käsissä koska tuomareilla ei riittänyt ymmärrystä poikaa kohtaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu