Onko Marsurotua joka ei allergisoi???

Voisiko joku kertoa onko marsurotua joka ei allergisoisi????
1182
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei ole. Karva toki allergisoi, ja karvattomia marsuja on olemassa, mutta myös se eläimen hilse allergisoi, ja sitä lähtee joka marsusta.
EI SOVI UNOHTAA että ei se marsu itsessään välttämättä ole kaikista allergisoivin, vaan myös sen ravinto ja kuivikkeet. Puru- ja heinäpöly allergisoivat monasti paljon enemmän kuin eläin itse, ja esim. kuiva heinä on marsulle välttämättömyys. Samoin voi olla joku niin allerginen esim. tuoreheinälle, paprikalle ym ettei niitä pysty käsittelemään, ja ne olisi marsulle hyvä lisä ruokalistaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


..... kirjoitti:

Voisiko joku kertoa onko marsurotua joka ei allergisoisi????

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu