MYYDÄÄN UPEA HÄÄPUKU!

viimekesänmorsian

SOPII MYÖS RASKAANA OLEVALLE! Myydään Alfred Angelon hääpuku ja siihen sopiva 2 vanteinen alushame. Pukua voi käyttää ilman olkaimia, mutta siihen kuuluu kauniisti kirjailtu halterneck-olkain. Pukuun on tehty helman lyhennys harsimalla, joten siitä saa helposti pidemmällekin henkilölle puvun. Nyt lyhennettynä sopii n. 163 cm pitkälle. Lisäksi pukuun on tehty nyöritys taakse, koska tulin puvun oston jälkeen raskaaksi ja olin jo niin pitkällä että puku ei olisi muuten sopinut päälle. Puvun ostohetkellä olin n. kokoa 38-40, mutta tuon nyörityksen vuoksi sopii isommallekin morsiamelle. Vatsani oli jo TOSI pyöreä häidemme aikaan, mutta kukaan vieraista ei arvannut mitään, koska puku sen mallinen. Kaikki korjaukset on tehty Linnanneito liikkeessä, josta puvun myös ostin.

Kuvia puvusta löytyy Googlesta hakusanalla: Alfred Angelo 2023

Puku on morsiussatiinia ja väriltään luonnonvalkoinen, edessä ja laahuksessa kerman/beigen väriä. Puvussa on todella upeat kirjailut ja takana pitkä laahus (helma lyhennetty vain edestä, joten on vielä pidempi kuin kuvassa), joka näyttää mahtavalta esim. kirkossa. Juhlan tai ainakin tanssin ajaksi helman saa nostettua ylös siististi, jolloin ei kompastu laahukseen :)

Kauppaan kuuluvan vannealushameen (hinta liikkeessä 79 €) avulla helma tulee "muhkeammaksi" kuin kuvissa. Puvun hinta ollut liikkeessä 1089 €, mutta nyt kerran käytettynä sen saa tietysti edullisemmalla. Saa siis tarjota vapaasti!

Jos kiinnostaa, niin vataa tähän viestiin ja sovitaan tarkemmin!

5

985

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • viimekesänmorsian

      Voidaan keskustella myös VUOKRAUKSESTA, jos pukua ei halua ostaa omaksi (tiedän että vuokrapukuja muutenkin melko vähän tarjolla...)

    • heinämorsian 2010

      Hei, voisitko laittaa yhteystietosi, olisin kiinnostunut puvusta, mikäli et ole vielä sitä myynyt.

      • viimekesänmorsian

        mailia osoitteeseen [email protected]

        En ole vielä myynyt pukua, joten sovitaan shköpostilla tarkemmin :)


      • Heinämorsian 2010
        viimekesänmorsian kirjoitti:

        mailia osoitteeseen [email protected]

        En ole vielä myynyt pukua, joten sovitaan shköpostilla tarkemmin :)

        Kiitos osoitteesta. Pistän sinulle viikonloppuna mailia asiasta.


    • viimekesänmorsian

      Ei siis enää myytävänä...

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      191
      1330
    2. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      138
      893
    3. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      85
      842
    4. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      748
    5. Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies

      Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?
      Ikävä
      51
      730
    6. Martinan tarve valehdella.

      Miksiköhän Martina valehtelee niin paljon,onko hän tietoinen siitä että valheistaan jää useimmiten kiinni? Esimerkkinä t
      Kotimaiset julkkisjuorut
      252
      622
    7. Stubb munasi - Suomessa kuuluu liputtaa Suomen lipulla

      Presidentinlinnan ja Mäntyniemen salkoihin nostettiin sateenkaariliput lauantaina. Suurin osa kansasta ei varmasti pidä
      Maailman menoa
      311
      597
    8. Olisitko oikeasti valmis rikkomaan

      Perheesi? En haluaisi sitä, mutta ne on teidän välisiä asioita. Voin olla sinulle vain kaverikin… ei paineita. Minä kesk
      Ikävä
      55
      579
    9. Rakastan sinua

      Päivä päivältä enemmän 🥰 Miehelle.
      Ikävä
      53
      574
    10. Tumman vihreä mercedes

      Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,
      Hyrynsalmi
      7
      570
    Aihe