Destian pomo

Mistä ja kuka keksi pestata Jukka Laaksovirran Destian toimitusjohtajaksi? Onhan Suomessa eri puolueiden listoilla harmittomiakin syrjään pantuja henkilöitä odottamassa suojatyöpaikkaa.
12160
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Jos järkättiin kaveri paikalle, mistä voi järjestellä kyhnyä, keikkoja.

Äänestä

Nesteen entinen kaupallinen johtaja. Joten varmasti DI:ltä taitoa löytyy.

Äänestä
  • Eikös nestekin tee tappiota En kyllä sitten ihmettele. Löytykö syy korkeisiin bensanhintoihin?
    Ainakin destiassa jälki pelottavaa..

    Äänestä

se sama Laaksovirta, joka osti konsultointiapua jopa vähä-älyisiltä sukulaisiltaan?

Äänestä

kopla johtaa koko ajan, tässä näkyy kuinka syvälle on valtionjohto vajonnut tuskin tälläistä enään venäjällä. Nöyrä kansa kumartaa ja niiaa.

Äänestä

Saattaisipa tuo pestaus mennä jotenkin tähän tapaan.
Huomataan jossakin saunaillassa että mukavalla, tutulla- omia mielipiteitä omaamattomalla miehellä olisi,isoja rahoja käyttävässä valtion firmassa,paljonkin käyttöä. Ei muuta kun sopiva henkilö esittämään tutulle,"ministerien tekijälle",miehen pestausta avoimeen virkaan. Pieni kuiskaus mahdollisuudesta päästä vaali-ym rahoihin kivuttomasti käsiksi tätä kautta,herättää sopivasti mielenkiintoa asianomaisilla tahoilla.. Ne urakatkin kun voisi sitten sopia sitä rataa että jokainen hyötyy jotakin. Johan tulee sopivasta,mukavasta miehestä, pätevä pääjohtaja. Tämä kun osaa sitten vielä sopivasti venyttää valtuuksiensa rajoja sekä unohtaa kaikki ilmoitusvelvollisuutensa hallintoneuvostolle. Firman raha vaihtaa omistajaa vastikkeettomasti. Jokainen on tyytyväinen.
Tosin-eihän meillä näin toimita. Kaikki on niin valvottua ja läpinäkyvää. MUTTA??? MUTTA????

Äänestä
  • Luotan Jyri Häkämiehen rautaiseen ammattitaitoon.

    Äänestä

  • tasemummi kirjoitti:

    Luotan Jyri Häkämiehen rautaiseen ammattitaitoon.

    Nykyisin on vain paskajuttuja uutisissa: Kuka kähmii rahaa, kuka politiikko valitaan vielä johonkin kuplavirkaan eläkeiän kynnyksellä, mistä säätiöstä rahaa virrannut mihinkin puolueeseen ja mitä halkoja kasattu mihinkin pirttiin tilaamatta, tietämättä jne ja vieläpä jo linnassa on tietokatko. Missään asiassa kukaan ei ota mitään vastuuta ja kansalaiset ovat aina maksumiehiä. Näin on.

    Äänestä

  • tasemummi kirjoitti:

    Luotan Jyri Häkämiehen rautaiseen ammattitaitoon.

    Häkämies - Häksy-Päksy on ihan samaa paska kastia kuten muutkin, paitti jos puoluekirja merkkaa sulle noin paljon?
    Kyllä aikuisen ihmisen pitäisi ymmärtää vähän enemmän!

    Äänestä

  • Pöksypeksupoksu kirjoitti:

    Häkämies - Häksy-Päksy on ihan samaa paska kastia kuten muutkin, paitti jos puoluekirja merkkaa sulle noin paljon?
    Kyllä aikuisen ihmisen pitäisi ymmärtää vähän enemmän!

    Olen kokoomuslainen henkeen ja vereen. Jyri ajaa etujamme parhaalla mahdollisella tavalla.

    Äänestä

  • Yrittäjä 72-v kirjoitti:

    Olen kokoomuslainen henkeen ja vereen. Jyri ajaa etujamme parhaalla mahdollisella tavalla.

    Voi viddu että olet yksinkertainen!

    Äänestä

  • Nokkokoos kirjoitti:

    Voi viddu että olet yksinkertainen!

    Tule mukaan toimintaamme,opit tuntemaan meidät.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Tilja kirjoitti:

Mistä ja kuka keksi pestata Jukka Laaksovirran Destian toimitusjohtajaksi? Onhan Suomessa eri puolueiden listoilla harmittomiakin syrjään pantuja henkilöitä odottamassa suojatyöpaikkaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu