kertokaahan...

Minne voi lähettää, kun olen ottanut tutustani kuvia ja hän haluaisi malliksi?
4584
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Kyllä sitä ollaan avuttomia! luulisi nyt raksuttavan että mallit työskentelevät mallitoimistoissa. Soittakaapas yhteen sellaiseen. Siellä varmasti osataan neuvoa.

Äänestä
  • meillä vois toimia sellanen sivusto, jossa malliksi kiinnostuneet voisivat esittää oman kansionsa (amatöörimallit). Tehkääpä sellanen. Muutoin pitäs kai lähetellä kansiotaan eri mallitoimistoille, mainostoimistoille, kuvaajille jne. Eipä muuta juolahda mieleen, sorry.

    Äänestä

  • veke kirjoitti:

    meillä vois toimia sellanen sivusto, jossa malliksi kiinnostuneet voisivat esittää oman kansionsa (amatöörimallit). Tehkääpä sellanen. Muutoin pitäs kai lähetellä kansiotaan eri mallitoimistoille, mainostoimistoille, kuvaajille jne. Eipä muuta juolahda mieleen, sorry.

    ais niin, onhan meillä ainakin pari lehteä, jotka julkasee jotain "viikon tyttö" sarjoja, iltalehti ja 7 päivää ainakin. Ja kun teen itse kotisivuja, niin teepä hänelle oma sivusto ja jakele osoitetta vähän kaikkialle. Jos amatöörimalli niin myös amatöörikuvaajat vois kiinnostua ja siitäkin se ura vois lähtee liikenteeseen...Onnea!

    Äänestä

  • veke jatkaa kirjoitti:

    ais niin, onhan meillä ainakin pari lehteä, jotka julkasee jotain "viikon tyttö" sarjoja, iltalehti ja 7 päivää ainakin. Ja kun teen itse kotisivuja, niin teepä hänelle oma sivusto ja jakele osoitetta vähän kaikkialle. Jos amatöörimalli niin myös amatöörikuvaajat vois kiinnostua ja siitäkin se ura vois lähtee liikenteeseen...Onnea!

    te ootte tosi raivostuttavia! AMATÖÖRIMALLIT ja kaikkee, mi´ks ihmiset on noin ilkeitä? Jos rakastaa kameraa ja kamera sua niin miksei rupeis malliksi? 7 päivää on roskalehti. en ikinä alentuis semmoseen!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pörri kirjoitti:

Minne voi lähettää, kun olen ottanut tutustani kuvia ja hän haluaisi malliksi?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu