Voittaako Suomen BB:n ulkomaalainen?

Siis ei Suomen kansalainen, Kätlin on Viron kansalainen, Aso sentään on Suomen kansalainen ja samoin Steffi!
293
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Ei se tee ulkomaalaisesta suomalaista, vaikka olisi suomen kansalainen. Kun BB on hyväksynyt Suomessa asuvat ulkomaalaiset ohjelmaan, niin samalainen oikeus on heillä voittoon. Kätlin käy töissä, maksa veroja jne.
Paras voitta. Ei oo tärkeä, että onko suomalainen, tai ei.
Ei saa olla niin kapeakatseinen.

Äänestä
  • BB formaatin rajaavan maan rajat rajana voittajalle.Siellä tuskin on pykälää etytä Espoossa esitettävä BB ohjelman voittaja pitää olla suomalainen? eipä siellä ole myöskään ehtoa siitä että Espoon ohjelmaan saa osallistua vain suomalaiset. Mahtaako olla jollekin liian monimutkaista ymmärtää?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Eslin kirjoitti:

Siis ei Suomen kansalainen, Kätlin on Viron kansalainen, Aso sentään on Suomen kansalainen ja samoin Steffi!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu