MISSÄ FILIPPIINIT OVAT EIIH JA TUOMMOINEN SIVISTYNYT PANNAAN MAAILMALLE EIIH
EIIH KÄTLIN EI TIEDÄ
EIIHH
53584
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 53
Vanhimmat
Ei tiennyt Lotta onko Japani saari.
Mitä väliä sille on. Tärkeä, että tiedä kuka on :)
Kätlin on loistvalinta:)
Pakko kun kaikki kai muut kieltäytynyt.
Kätlin on niin kymppi valinta BB-lta. Hieno:)
Nyt filippiiniläiset luulee, että Suomessa ei opeteta edes maantietoa ala-asteella. Kätlin on toki suloinen tyttö, mutta kyllä nyt perusasiat pitää tietää. Ihme että BB vetää niin helposti tuollaisia " en tiijä mistään mittään" airhead- ihmisiä!
Joten hiljaa jo siellä. Riittää!!!!!
Mitän v...n väliä sillä on? Kysy amerikkalaisilta missä Suomi on? Yhtä hyvin tietävät.
Kyllä se varmaan pärjää siellä!
..........
Kyl ny ees sen verran pitäistietää ette Filippiinit sijaitse _ainakaan_ missään kylmässä. Tyhmä kalanaama
Ammattikoulun käynyt munanpakkaa, joka ei osaa englantia. Onneksi edustaa Viroa, niin ei tarvitse suomalaisten hävetä.
Kätlin ei tiedä suomesta juuri mitään. On muutenkin yleistieto aika heikko. Olisi ollut fiksumpiakin lähtijöita esim IIDA, tai Sami. Anttikin olisi kielitaitoinen. Dana on myös kielitaitoinen ja tietää suomenmaasta enemmän, kuin Kätlin. Mutta ennenkaikkea lähtijä olisi saanut olla SUOMALAINEN, eikä joku sekunda suomalainen.
Kätlin on fiksu, monta kertaa sivistyneimpi kun sä teini juntti.
..
Ei varmasti. Kätlin varmasti pärjää elämässään ,älkää olko niin huolissanne.
Tiesikö Munja ennen Suomeen tuloaan, missä maa sijaitsee ja paljonko siellä on väkeä? No eipä tiennyt, mutta oli silti pidetty.
Toisella puolella maapallo kukaan missä Suomi on. Eikä tarvitse. Eikä Kätlinillä tarvitse tiedää missä Filippiinit on.Tärkeä, että tiedä kuka on , ja mitä elämältä halua. On tarkeimpiä asioita elämässä kun Filippiinit.
En olisi välttämättä itse tiennyt sen ikäisenä vaikka kasvatustieden maiseri oon, ja opiskelin silloin yliopistossa. Enkä oo sen takia tyhmää. Nyt keski-ikäisenä tiedän.
Juuuu...eihän Käppänän tarvitsee tietää mitään........kuhan vaan hymyilee ja kiemurtelee bikineissään:)
no mä ainakin oon tienny ala-aste ikäsestä missä filippiinit on kun se opeteltiin koulussa! Kyll nyt kätlinin sentään ois pitäny tietää ett miss päin maailmaa suunnillee filippiinit on tai edes se, ettei ainakaan missään kylmässä!
mun mielestä dana ois ollu hyvä lähtijä, kätlin on vaan niin typerä. ja kätlin ei taida edes kovin hyvä enkun puhuja olla, vähän pelottaa minkälaisen suomi kuvan se siellä luo.ai niin, eihän se ees suomeekaan kunnolla osaa. taitaa kyllä kertoilla enemmän virosta.. :( oon oikeesti pettyny kätlinin valintaan.
No onkos Dana sitten suomalainen. Puhuitpa ittes pussiin. Sitäpaitsi kumpi tytöistä on ekana yrjöllä kun viinaa saavat?
Kannattais katsoo sitä BB,tä ennenkuin alkaa täällä sösäämään.
Suomen pääministeri, niin mä ihmettelen minkälainen kouluttus Suomessa oikein on. Joten suksii kuusen.
Ja suomalainen Lotta ei tiennyt onko Japani saari. niin hyvä opetus sitten on .heheee
Hop, hop.
että sä voisit mennä leikkimään nukkeilla
filippiinit ehkä vähän eri asia ku joku takapajula suomi
filippiinit on kyl vähän eri asia ku joku takapajula suomi. iha ymmärrettävää jos ei suomee tiiä, mut _filippiinit_. cmon ette voi olla noin naiveja :D
jeeh
Saa hävetä silmät päästään BB-tuotannon puolesta.
tai onko. Alkuasukas se on. pööööööööööö
Aika huono maantiedossa ja noin nuori likka.
textaillet ihan typeriä viesteja. Hanki elämä. Et oo normaali.
Minulla on työ ja oma osake.
joten antakaa hänelle ymmärrystä
Mistä hän on jäänyt sairaseläkkelle?
pää ei kestänyt
Maa on täynnä mielisairaita.
Noilla tiedoilla mitä Käpällä on niin ei mainetta niitetä.
Kätlin oli kyllä EHDOTTOMASTI PARAS vaihtoehto kaikista talon asukkaista!!! Dana ois häpässy ittensä ja muut jo tuhat kertaa tänä aikana. Käpä osaa hillityn käytöksen avulla hurmata kenet vaan ;)
Danalla iski kauhia kateus kun luulee että Kätlin ei joudu häätöäänestykseen palatessaan reissusta
vaan pääsee suoraan viikon lähemmäksi finaalia.
Siinä on Kätlinillä oikein tosi ystävä.
Juu...Käpä osaa hillityn käytöksensä avulla hurmata kenet vaan....ööö,tarkoititko miehiä........voihan sitä flirttailua ja kehnäystä hillityksikin sanoa,whatever..
No eihän Kätlin osaa vielä täysin edes Suomea, mutta tosiaan ainut talossa olevista naisista jonka kehtasi käskeä matkalle, ainut suuri moka on oikeastaan se että ei tiennyt miten Suomessa sanotaan maljankohotuksessa, (kippis....) vähän tätä ihmettelivät ja kysyivät että joko unohdit miten Suomessa sanotaan.
Hyvä valinta silti
pelkkä oikean puolen kannikka on laadukkaampi kuin te kateelliset suomi lehmät yhteensä!
Voittaa koko paskan easy.....................................
.
Iso veli nikotteli vähän aikaa kun Käpsy päiväkirjahuoneessa sanoi ettei tarkalleen tiedä missä Filippiinit on."Onko se lähellä Gröönlantia?"
Eihän Lottakaan tiennyt että Japani on saari. Väitti kovasti vastaan eräässä nimeämistehtävässä.
Viimme vuonna joku suomalaisista ei tiennyt kuka on Suomen pääministeri. Voi, voi.
"Haluatko lähteä?" Johan vain marssitettiin matkaan. Tätä taustaa vasten Käpsy pitäisi häätää ilman äänestystä
SÄ voit sitä paskaa täällä jauhaa niin paljon kun haluat. Ei kiinnosta sun kaltaiset epätoivoset, kateelliset kusipäät.
et pysty koska tiedät että olen oikeassa eli käpsy häätöön
http://subject.sub.fi/forum/bb-2009-yleinen/sampo-se-matkustelee-aina-pummilla/?p=1&viewmode=2
Käpä vois Hesassa ajella yleisillä niin tulis edes omassa maassa yksi kaupunki tutuksi.
Äsken yksi noista Doriksista kysyi mikä on anemia, onko noi olleet ikinä koulussa, tai kattoneet telkkaria, voi tota nykynuorisoa;P
Toivottavasti käpä on äänestyksessä noita vastaan niin lähtee sika lappalainen ja lähtee Kazakstanin juoppo!
,
sale homma...
niin eikö olisikin oikein ettei kätliniä päästettäisi finaaliin
Koska ei ollut suomalainen, eikä tiennyt suomesta mitään. Ei tiennyt kaikkia suomalaisia sanoja, jos suomalaista sanaa kysytiin. Muutenkin sivistymätön, eikä hyvin käyttäytyvä. Kätlin sai jo BB:ltä palkinnon, nyt joutaa ulos.
pihalta löytyi erikoisen suuri, elävä hämähäkki.
Kätlin kiljui ainakin kymmenen kertaa, oo may Kaat, nimenomaan tee kirjainta käyttäen, Kaat.
Juhlien valmistelun ajaksi asukkaat joutuivat menemään pihalle, missä leikkivät sitä leikkiä, että joku oli olevinaan tunnettu julkisuuden henkilö.
Kätlin oli olevinaan edesmennyt prinsessa Diana
Kun kysyttiin oletko amerikkalainen, sanoi Kätlin olen. Eli hän ei ilmeisesti tiedä sitäkään missä Iso Britannia sijaitsee. Tietämättömyys ja tyhmyys hämmästyttää.
Kukaan ei tietenkään osannut yhdistää Dianaa kehenkään amerikkalaiseen "poliitikkoon", niinkuin Kätlin sanoi Dianan olleen.
Voi muiden asukkaiden ilmeitä!