Salon seudun sanomien mukaan kahta salon poliisin konstaapeliä epäillään pahoinpitelystä.
Silminnäkijän mukaan poliisit olivat potkineet jo käsiraudoissa ollutta henkilöä, joka makasi maassa.
Silminnäkijän mukaan poliisit olivat potkineet jo käsiraudoissa ollutta henkilöä, joka makasi maassa.
Vastaukset 16
Vanhimmat
Eipä näy mainintaa nettisivuilla
http://www.sss.fi/
Joten laita linkki.
tucivrbtnymu,i
Salon RIKOLISET poliisi
Onkos tässä poliisin toiminnassa enään mitään järkee??
Mikä Salon poliisia vaivaa?
Salon poliisin komisariot ovat itse hermostuneita eivätkä osaa toimia esimiehinä.
Ilmoitus oli painetussa lehdessä. Kirjoittaja Salon seudun sanomien toimittaja Lasse Kylänpää.
jokos otit selvää siitä vainoharhaisesta skitsofrenian muunnoksesta?
Miten Salon seudun sanomien kirjoitus liittyy Salon seudun sanomien uutisointiin skitsofreniasta?
Tietenkin on mahdollista, että jos poliisi potkii maassa makaavaa raudoitettua ihmistä, niin todellakin saattaa olla niiden poliisien korvien välissä mainostamasi skitsofrenia.
Toisaalta Salon poliisin komisario Läksy kommentoi asiaa Salon seudun sanomissa, kun avohoitopotilaat häiritsevät Arvon komisarion mielenrauhaa, kun hän lilluu huvipurressaan Välimerellä.
"" Auta poliisia, potki itseäsi"."
Väärin toimineet poliisit on saatava edesvastuuseen
tuomion?!?
Mononekin kirjoittaa yhtä sekavia kun make ja samalla kirjotusasulla...hassua vai mitä?:) Ei se ainakaan make itse ole joka kannustaa itseään, eihän make?
Entäs sä itse? Väitätkös toimineesi lainkirjaimen mukaan kun haukut julkisesti työtään tekeviä ihmisiä? Make kuules...lait koskevat myös sinua vaikka oletkin syyntakeeton. Myös sinulla on velvollisuuksia ja rajoituksia mitä voit ja mitä et voi tehdä. Mitäs tuumaisit jos Salossa tulisi julkinen Markun mollaus kampanja? Nykyään salolaiset nauraa sun selän takana mutta äkkiäkös se muuttuu julkiseksi...Enkä edelleen ole salolainen poliisi...
Kun poliisi tekee väärin, Suomessa on yleinen tapa hiljentää puhujat tavalla tai toisella.
Oikeusministeriön korruptio lainsäädännön valmisteleva virkamies kertoi nyt olevan vireillä poliisin rikoksia tutkivan elimen perustamisesta.
Se on vasta keskusteluasteella ja tutkinnan alla, koska länsimaissa se on yleistä.
Suomessa koruptiosta vasta aloitetaan vuoropuhelua.
Minun kaltaisia tarvitaan avaamaan keskustelua, koska hyökkäys myös minua kohtaan on rajua, kun uskallan tuoda esille poliisi organisaatiomme epäkohdat. On todella tärkeää tuoda asioita esille, koska korruptiota on ja jopa poliisi uhkailee asioista kertovia niinkuin minulle Salon poliisi on tehnyt.
Jollei vaikene niin laitetaan putkaan ja tekaistaan todisteet, kuten komisario Sundqvist teki minulle.
Markku vetää johtopäätökset pelkän lehtijutun perusteella.. Aika vahvalla pohjalla nämä sen poliisirikos väitteet. :D
"SSS: Sadat rikokset vanhenevat vuosittain
STT 20.12 2009 22:43:56
Käräjäoikeudet hylkäävät satoja rikosjuttuja vuosittain, koska niiden syyteoikeus on vanhentunut. Salon Seudun Sanomat kertoo, että käräjäoikeuksissa on seitsemän viime vuoden aikana hylätty yli 4 200 rikossyytettä syytteiden vanhennuttua.
– Esitutkinta on vanhentumisen pullonkaula, vaikka poliisi pyrkiikin olemaan tarkkana, ettei vanhentumista pääsisi tapahtumaan. Se on harvinaisempaa, että juttu kestäisi syyttäjällä tai käräjäoikeudessa liian kauan, sanoo ylitarkastaja Raimo Ahola oikeusministeriön tuomioistuinyksiköstä.
Syyttäjät vievät käräjäoikeuksiin vuosittain noin 85 000 rikosjuttua. Moni niistä sisältää useita syytteitä, joten yksittäisiä syytteitä voi yhteensä olla pitkälti yli satatuhatta.
"
Poliisin aika menee kaikenlaiseen joutavaan kuten mielenterveyspotilaiden parissa. Tämänhän me hyvin tiedämme.
uhri parka