todella hieno laukaus.iltalehdessä tänään luki että arvostettu maaherra ampui kaksi hirven vasaa yhdellä laukauksella. voimme vain ottaa oppia moisesta ampuma taidosta.ei voi kun hymyillä kuinka vakaa käsi näillä vanhoilla herroilla on.niskasta läpi vielä molempia.huippua
hieno laukaus
koh-i-noor
3229
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Romanian Tsauseskun aikaan, Mao ui päivittäin Jangtse-joen yli ja mitä kaikkea ne suuret johtajat tekivätkään. Kertalaakilla golfpalloa reikään monta peräkkäin, joten eihän tuo sen kummempaa ole.
tehty, kun ei nämä maot ja sauseskut ole tälläisellä asialla kehuneet.kyllä tämä on ihan suomalaisten oma juttu.presidentiksi tämä vakaa käsi.ei tärise käsi vaikka minkälaista sopimusta allekirjoittaa.
Ettei tullut haavakkoa.Olis herra kuullut kunniansa.Edesvastuuton laukaus silti ei malttanut odottaa,että olis nähnyt selvästi tilanteen.Tai ois pokkana väittänyt nähneensä kaksi vasaa.