Te maksatte

Te siis maksatte ja rahoitatte sen 50000 euroa minkä voittaja tästä kisasta saa. Millä muullakaan mtv3/subtv antaisi sen kuin niillä rahoilla mitä te typerykset lähetätte niitä plussia ja miinuksia häätöäänestyksessä? En laita penniäkään likoon tällaisen roskan takia.
9181
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

jokaisen oma asia, mihin rahansa laittaa.
Minä en äänestele ketään, mutta ei minua harmita toisten osallistuminen.
Joten ihan suotta hermojasi kulutat näin mitättömällä asialla.
Eikä tämänkään roskan katsominen ole pakollista, sillä ainahan voi vaihtaa kanavaa.

Äänestä
  • Aika kasvaa aikuiseks sen sijaan että kattelet jotain teinejä ja kaupunkilaisjuntteja teeveestä beebeetalossa.

    Äänestä

Onko tullut mieleen, että työllä se elantonsa täytyy ansaita. Eli tulot tulevat näistä soitoista ja mainoksista. Katsojat tottakai maksavat. Jollain tavalla se Subin työntekijätkin elää. Ihan hyvä kanava. Hyvä, että pysyy pystyssä.

Äänestä

maksaa kyllä..mutta tuo 50000 tulee kyllä tuotantoyhtiön pussista monesta tulolähteestä puhelinäänestys yksi niistä,jos kukaan ei äänestäis näitä typeriä äänestyksiä joista ei tavalliselle pulliaiselle ole mitään hyötyä eikä merkitystä säästys monella rahat heh.Ihan sama kuka voittaa minulle aina löytyy näitä tyhmiä jotka sen äänestyksellä ratkaisevat..että siittä vaan taas äänestämään eli sama kuin heität rahaa kankkulan kaivoon juu..lkoip

Äänestä

On se hienoa, että sinä olet noin huolissasi muiden rahoista. Kukaan ei varmaan tajunnut, että osa BB:n rahoituksesta tulee äänestyksistä? Olet sinä hurjan nero!

Kuuluuko se sinulle, vaikka joku pistäisi satasen joka äänestykseen? Tuskin muut sinun rahoillasi äänestävät? Ei, en ole itse äänestänyt vielä kertaakaan. En millään kaudella.

Äänestä

Me siis maksamme, joten sinä joka et maksa voit siis pysyä hiljaa asiasta, joka ei sinua koske.

Äänestä

Kyllä, minä maksan voittorahat sillä että kirjoitan tänne suomi24:n keskusteluun. Miten voitkaan olla noin fiksu??

Äänestä

En ole käyttäny senttiäkään BB:een.

Äänestä
  • en ole ikänä pistänyt penniäkään äänestyksiin, vaan olen sitä mieltä että niitä viedään jota saadaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


BeebeeBööbeeBööbee kirjoitti:

Te siis maksatte ja rahoitatte sen 50000 euroa minkä voittaja tästä kisasta saa. Millä muullakaan mtv3/subtv antaisi sen kuin niillä rahoilla mitä te typerykset lähetätte niitä plussia ja miinuksia häätöäänestyksessä? En laita penniäkään likoon tällaisen roskan takia.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu