Poliisipäiväkö ??

Miten ihmeessä nyt tänään on riihimäen keskusta täynnä paskalakkeja ?
4390
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Jospa on menossa kaupungin siivouspäivät? Töhnät ja sonnat kerätään pois haisemasta, että jää tilaa hengittää raikasta ilmaa…

Äänestä

Mitäs sulla on poliiseja vastaan? Onkos ne vähän sakottanut sua joskus? En pysty käsittämään miksi poliiseja aina haukutaan. Itse en heidän kanssaan ole tekemisiin joutunut (patsi nyt norm. puhallusratsiat) eikä ole todellakaan mitään pahaa sanottavaa. Pitävätpähän nilkit pois kaduilta!

Äänestä
  • Vaikka olenkin oolut poliisien kanssa tekemisissä nuoruudessani, en silti ymmärrä miksi aikuiset ihmiset haukkuvat virkavaltaa. Onko siinä kyse jostain reviirijutuista vai mistä? Eikö kyttien tehtävä ole kuitenkin ylläpitää lakia ja järjestystä. Miten ihmeessä heidän toimensa vaikuttaa ihmisiin negatiivisesti?
    "Mitä ne kytät ny mulle tulee aukomaan - mähän oon juonu vasta kossupullon ja ajan ihan hienosti. Menisvät pirättämään niitä oikeita rosvoja."
    Sen kyllä ymmärrän että poikaporukassa, tuolla kylillä, vittuillaan kytille, mutta sekin on vaan sitä tyhmyyden tiivistymistä ja nuoruuden vihaa auktoriteettejä kohtaan.

    Äänestä

Ainakin Kaukolankadun keskinopeus putosi huomattavasti!
Kiitos siitä poliisille ja jollekin muulle jolla mitta oli jo täynnä

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Es1980 kirjoitti:

Miten ihmeessä nyt tänään on riihimäen keskusta täynnä paskalakkeja ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu