Lasten ahdistelija jukolassa

kouluikäisiä lapsia häirinnyt herrasmies punaisella pakettiautolla jukolan alueella ainakin......osuispa ukko touhuinensa eteen!!!!! lyijyä tuleee
6890
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

varmasti punainen pakettiauto?

Äänestä
  • Minulle on kerrottu kahdelta eri taholta, että se on punainen pakettiauto. En tiedä, onko siinä yksi vai useampia miehiä. Ahveniston koulussa puhutaan, että autossa on useampia miehiä.

    Äänestä

Mihin aikaan ukko tai ukot liikkuvat ? Miten häirinneet ? Kiinnostus tyttöihin vai sekä tyttöihin että poikiin ? Saisivat kuulla kunniansa jos näkisin !!!

Äänestä
  • Aina kun koulut alkaa pyörimään alkaa näitä hemppoja nuulaamaan koulujen likellä ja siellä missä on nuoria.
    Se on todella ihottavaa, kun ei voi enää lapsia kouluun laittaa, kun ei tiedä, mikä siellä koulumatkalla odottaa. Ehdottomasti, jos tuollaista havaintoa tekee, niin rekisterinumero talteen, kännykameralla vaikka kuva ja heti yhteys viranomaisiin. Jos auto lähtee meneen, niin suunta mieleen. Tuollaset pitää saaha heti käpälälautaan. Sitei tiedä mitä kaikkea jäljiltä selviää..

    Äänestä

  • Niinpä minäkin toivon, että kiinni jäisivät ja pian. Se oli n 10-vuotiaiden tyttöjen seurailua iltapäivällä.

    Äänestä

  • äitinummelta kirjoitti:

    Niinpä minäkin toivon, että kiinni jäisivät ja pian. Se oli n 10-vuotiaiden tyttöjen seurailua iltapäivällä.

    9-vuotias tyttö siepattiin autoon Rovaniemellä
    10.11.2009 10:19


    Rovaniemellä sattui maanantaina outo tapahtumasarja, jossa toistaiseksi tuntematon mies otti 9-vuotiaan tytön autonsa kyytiin vasten tämän tahtoa.

    Tyttö oli auton kyydissä noin tunnin ennen kuin hänet päästettiin pois.

    Rikosylikomisario Jukka Haataja ei toistaiseksi kerro, mitä miehen epäillään tehneen tytölle. Kyydittävälle ei kuitenkaan eiheutunut fyysisiä vammoja.

    Tapahtumat saivat alkunsa hieman ennen kello 17:ää Pukinpolilla Kaukolammen kohdalla sijaitsevalla levikkeellä.

    Noin kello 18 tyttö jätettiin auton kyydistä Vennivaaraan Aateharjuntielle.

    Mies oli ollut liikkeellä punaisella neliovisella henkilöautolla. Tytön kertoman mukaan epäilty on arviolta keski-ikäinen, alle 180 cm pitkä, vatsakas, suomalainen mies.

    Miehellä oli lyhyet, suorat hiukset ja tumma vaatetus.

    Poliisi kaipaa vihjeitä punaisen henkilöauton liikkeistä Nivavaaran ja Vennivaaran alueella tapahtuma-aikaan.

    Tyttö kertoi myös, että Vennivaarassa Aateharjuntiellä ohi oli ajanut valkoinen, korkea pakettiauton tapahtumahetkellä. Poliisi pyytää kyseisen auton kuljettajaa ilmoittautumaan.

    Vihjeet tapahtumasta voi ilmoittaa poliisille numeroon 071 87 66237 tai sähköpostilla osoitteeseen rikostorjunta.lappi(at)poliisi.fi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ponupää kirjoitti:

kouluikäisiä lapsia häirinnyt herrasmies punaisella pakettiautolla jukolan alueella ainakin......osuispa ukko touhuinensa eteen!!!!! lyijyä tuleee

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu