Siis miten se tapahtuu niin, että levyä voi kuunnella vähän vanhemmallakin soittimella??? Levylle siis kyllä "palaa" tavaraa, mutta tavallinen cd-soitin ei tunnistakaan.
Käytössä on media player.
Käytössä on media player.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
....polttaa CD-R levylle kaikki vanhat soittimet eivät osaa toistaa uudelleen käytettäviä CD-RW levyjä. Kannattaa myös kokeilla polttaa hitaammalla nopeudella... polttonopeuden lisääntyessä myös polttovirheet lisääntyvä ja harmitonkin virhe voi jotkin soittimet sekoittaa.
Niin ja pitää polttaa audio CD jos on polttanut esim. mp3:set tiedostoina levylle niin silloin CD soittimessa tulee olla mp3 tuki.
> Levylle siis kyllä "palaa" tavaraa, mutta tavallinen cd-soitin ei tunnistakaan.<
K O P I O I T U U ! ei "pala".
Aloittajalla palaa on hakasulkeissa "palaa" joka ihan oikein kieliopillisesti viittaa tapahtumaan joka ei termillisesti ole aivan oikea, mutta puhekielessä vakiintunut sana kuvaamaan tiettyä tapahtumaa tässä asiayhteydessä! Aloittaja on käyttänyt hakasulkeita aivan oikein, sinun kieliopissa taasen on petrattavaa. Nykyisin levyn polttaminen alkaa olla jo niin yleiskieltä, että tuskin kielitoimistokaan hakasulkeita vaatisi.
Hakasulkeet ([]) ja lainausmerkit (") sekaisin?
Ime peelo kananmunaa, laser polttaa, bonjaatsä?
jatkokursseja ei aloittaja ilmeisesti tiedustellut, vaan miten saada normisoittimet ymmärtämään poltettua audiolevyä.
Siihen sopii seuraava ilmainen, suomenkielinen, helppo ohjelma:
http://www.download.fi/cd_dvd/poltto/cdburnerxp_pro.cfm
asiallisista vastauksista; kielioppi on kyllä hallussa... :-D
Ja ei kun kokeilemaan!!
KIITTÄÄ!! Siis se onnistui ihan tuolla Windowsin media playerilla, kun hain kaupasta cd-R:iä!? Nyt rokki soi taas :-D
Mitäs noilla rw:llä sitten tekeekään...? :-/
Pienestä sitä onnelliseksi tulee B-D !