Nyt olisi jo korkea aika antaa katsojien päättää, ketkä asukeista ovat häätöäänestyksessä!!!
Saisivat asukkaatkin vähän vihiä siitä, ovatko pidettyjä. Ennenkaikkea omahyväinen Sami, joka luulee voittavansa koko paskan!
Saisivat asukkaatkin vähän vihiä siitä, ovatko pidettyjä. Ennenkaikkea omahyväinen Sami, joka luulee voittavansa koko paskan!
Vastaukset 8
Vanhimmat
Talon hauskin tyyppi. Luulen, että se sama katala kateuden voima saa jotkut haukkumaan Samia täällä ketjussa. Samilla on loistavat koomikon kyvyt, eikä talossa ilman häntä tapahtuisi juuri mitään hauskan repäisevää.
Ruudun tällä puolella katson mieluummin hauskaa komediaa, kuin monotoonista luentoa.
Siinä tohtoreille ja dipl.insinööreille pikku v......lua.
Tosi on!!!Sami on talon hauskin tyyppi ja bb olis tylsää ilman Samia. Miettikää oikeesti ketä siellä talossa keksii tekemistä niin että saa siihen muut asukkaat mukaan. Sami on showmies ja bb:hän on viihdeohjelma.
Sitäpaitsi Sami ei puhu muista paskaa eikä todellakaan oo ikinä nostanut itseään muiden yläpuolelle.
Ja olen edellisen kirjoittajan kanssa samaa mieltä katson todellakin hauskaa komediaa mieluummin, kuin jotain tönkköä jutustelua koreasta, natosta yms. vaihtakaa yle teemalle jos nato-jutut kiinnostaa!
Samoin Saranna. Dana, Iida, Toni. Toivottavasti Toni lähtee nyt, tai Iida.
Samihan on hauskuuttaja ja BB on viihdeohjelma.
Eivät häntä katsojat halua talosta ulos, eivät myöskään talon muut asukkaat.
Mollajat ovat ilmeisesti hävinneet Samile jossain laulukilpailussa, tai jonkun tyttöystävä on ihastunut Samiin.
Minä vertailen Samin puheääntäkin talon muiden miespuolisten asukkaiden ääneen. Tohtori narisee, Tonin puheesta saa röyhtäilyn lomassa tuskin selvää. Asolla on vierasperäinen aksentti. Esalla ärsyttävän pedantti kirjakielinen ilmaisunsa. Sampo kuuluu taas siihen "niinku, niinku" sönköttäjiin.
Kiroilusta en pidä. Sen Sami saisi lopettaa, tai ainakin radikaalisti vähentää.
muistelepa viime häätöäänestystä... Samin suosio romahtanut ja rajusti. Tällä hetkellä Esa on mun mielestä todennäkösin voittaja. Mulla ei varsinaisesti oo mitää Samia vastaan, mutta hiukan ärsyttää kun aikuinen mies juo ittensä ihan hirveeseen tanaan joka kerta kun on mahdollisuus ja sit ollaan taas niin "rakastuneita" Sarannaan. Ymmärrän että talossa on tylsää mut oikeesti... Joku järki siihen juomiseen. BB vois Danalle määrätä jonkun tietyn määrän alkoholiannoksia per ryyppyilta ennen kun jotain sattuu.
Ja alottajalle: Sehän se idea on tässä pelissä että esim. Esa, jota kukaan ei pidä mahdollisena voittajana talossa, saattaa hyvinkin voittaa. Ja parempi ettei ne tiedä mitä niistä ajatellaan, koska sillon ne herkemmin alkais muuttaa käytöstään. Kyllä se Samikin, ennemmin tai myöhemmin, saa tietää mitä siitä ajatellaan
Että ei tykkää enää samista.
Oon täysiin samaa mieltä. Joten ulos vaan.
Samin vika on se, että se on kauhea manipuloija. kukaan muu ei oikein pääse esittelemään vahvuuksiaan, kun Sami valitsee itsensä johtajaksi silloinkin kun ei ole edes päällikkö.
Samin vaikutus kolmen karjun rinkiin on musertava. Ei pääse esim. Ason huumori yhtään esille.
Jos joku talolaisista sönkkää, niin se on kyllä Sami. Ja kun se tekee sitä vielä katkeamattomana virtana.
Samihan on täys pelle, ei muuta. Ja saa itseään kiittää tästä ansaitsemastaan tittelistä.
Kaikkea muuta kuin "miehinen mies" tai "äijä", niinkuin itse kuvittelee olevansa.