Miksi eri haluista pitää suuttua niin hirveästi?

Tuunari

En ymmärrä palstan naisia.

Jos te pidätte turkkilaisista, tunisialaisista ja egyptiläisista joille perussuomimies ei pysty mitenkään kilpaileen niin ei se multa pois ole.

Mutta mutta jos joku kehuu jonku maan naisia kauniiksi niin eiköhän kohta ole viestejä täynnä missä haukutaan huoriksi tai vähintään suomimiehet.

Eikö se ole hyvä että turkkilaisille, tunisilaisille, marokkolaisille yms riittää lyllertäviä, lyhyt jalkaisia tempparementtisia naisia? Ja mitä se on teiltä pois jos joku mies viihtyy pitkien, hoikkien, pitkäsääristen hyvä luonteenlaatusten rotunaisten kanssa? Teillähän on jo ne marokon ihmeet kenen kanssa me ei pystytä mitenkään kilpaileen :(

Suvaitsevaisuutta vähän kiitos.

2

492

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • näkymätön.....

      ei ulkonäöllä pitäisi olla kovin suurta merkitystä noissa kuvioissa. Itse en todellakaan valitsisi petikumppaniksi turkkilaista tai marokkolaista miestä oli se kuinka komea tahansa. On kysymys ihan yksinkertaisesti itsekunnioituksesta. Nehän tarjoutuu jokaiselle naiselle!!!!

      Jos kuitenkin nainen on iäkäs "sinkku" niin kyllä näkymättömyysviitta on yllä. Jos sitten saa huomiota osakseen matkalla, täytyy olla tunteitakin mukana ennenkuin mies edes kiinnostaa.

      Kaikenlainen vertailu ja mollaaminen on naurettavaa ja köyhää, yleistäminen tällä palstalla on ennemminkin sääntö kuin poikkeus.

      Huvittavaa lukea Tallinnan rotunaisista vastaan lyhytjalkainen suomalaisnainen. Tai Turkin namupala vastaan suomalainen junttimies.

      Kaikilla meillä on onneksi valinnan vapaus. Säälin lähinnä prostituutioon pakotettuja lapsia. Esim Thaimaan naiset elävät keskim ottaen todella lyhyen elämän johtuen ammatin aiheuttamista sairauksista. Sama kohtalo on afrikkalaislapsilla ja etelä-Amerikassa.

      • Niinpä niin

        "Esim Thaimaan naiset elävät keskim ottaen todella lyhyen elämän johtuen ammatin aiheuttamista sairauksista. Sama kohtalo on afrikkalaislapsilla ja etelä-Amerikassa. "

        Siksi täytyykin käydä pelastamassa mahdollsimman moni Suomeen.

        Mutta entäs musliminaiset? Kuka pelastaisi kivityksiltä ja pahoinpitelyiltä...jopa Suomi24-forumeilla hehkutetaan Talibaneja ja Hamasia etc.

        Sairasta...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Oletko varattu minulle?

      Mieheltä kysyn.
      Ikävä
      156
      5570
    2. Mitä ensi viikolla tapahtuu?

      Mitä toivot, että ensi viikolla tapahtuu?
      Ikävä
      113
      5367
    3. Olen miettinyt kauan

      miten reagoisin, kun näen sinut taas. Ehkä ladannut tuohon hetkeen liikaa odotuksia. Ja sitten kun lopulta olit siinä, h
      Ikävä
      46
      5012
    4. Vanhempi mies

      Jos yritän ajatella sinut pois sydämestäni, ikävä ja surullinen kaipuu tulee kaksin verroin kovempana. Olit mun unessa
      Ikävä
      30
      2953
    5. Ostiko maailma sinut minulta?

      Kun et enää resonoi kuin ennen. Kun et enää ihmetellen katso ympärillesi ja pohdi mitä mäen takana on? Ymmärrän ja tue
      Ikävä
      25
      2497
    6. Mitä Ajattelit Kun Näit Kaivattusi

      Ensimmäistä Kertaa?
      Ikävä
      51
      2327
    7. On niin paha olla

      Tarviin jotain jolla turruttaa... Kuka voi auttaa.
      Ikävä
      43
      2154
    8. Noloa että kaipasin sinua

      Toivottavasti et tunnistanut itseäsi. Ikävissään sitä on aika typerä.
      Ikävä
      23
      1838
    9. On niin vaikea olla lähelläsi

      En saa ottaa kädestäsi kiinni, en saa halata. En saa silittää hiuksiasi. Enkä saa sinua koskaan omakseni. ☔ Miehelle na
      Ikävä
      14
      1574
    10. Minne sä aina välillä joudut

      Kun pitää hakemalla hakea sut sieltä ja sitten oot hetken aikaa esillä kunnes taas menet piiloon, en ymmärrä 🤔❤️ Oot ta
      Ikävä
      10
      1536
    Aihe