Mitäpä muut tykkäsitte Viihdekeskuksen eilisistä tansseista? Minusta Jarkko Honkanen & Taiga oli loistava ja Yölintukin parempi kuin pitkään aikaan. Varmaan parin soittajan vaihdos teki hyvää Yölinnulle. Musiikki oli minun mielestä tanssittavampaa kuin yleensä.
Viihdekeskuksen humpat eilen
4
549
Vastaukset
Esiintyvistä bändeistä Taiga oli minusta selkeästi parempi ja myös volyymit kohdallaan. Musiikki oli monipuolisempaa kuin Yölinnulla. Taiga oli minusta illan ykkösorkesteri.
Yölinnun äänentoisto oli minun makuuni yhtä pykälää liian isolla. Musiikkikin oli Yölinnulla melko tasapaksua jumputusta. Tanssiväelle valo- ja savutehosteet lienevät aivan tarpeettomia.- Lisää väkeä
Miun mielestä Yölinnun showmeininki on vaan hyvä asia. Sellainen saa tanssipaikoille väkeä, joka ei siellä muuten kävisi ja saattaa herättää heissä kiinnostuksen lavatansseja kohtaan.
- huomannut
Lisää väkeä kirjoitti:
Miun mielestä Yölinnun showmeininki on vaan hyvä asia. Sellainen saa tanssipaikoille väkeä, joka ei siellä muuten kävisi ja saattaa herättää heissä kiinnostuksen lavatansseja kohtaan.
Yölintu voisi vielä kehitttyäkin ja päästä tanssivien suosioon..jos heittäisivät se yhden kännikalan siitä ulos..Parempiakin laulajia on tarjolla.
- enpä oo kuullu
huomannut kirjoitti:
Yölintu voisi vielä kehitttyäkin ja päästä tanssivien suosioon..jos heittäisivät se yhden kännikalan siitä ulos..Parempiakin laulajia on tarjolla.
kännikalalla? Olit lisännyt ,että parempiakin laulajia on tarjolla. .. ... et kait tarkoittanut Simoa,onko hän alkanut kännäämään,en oo kuullutkaan,vai mitä tarkoitit?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa
Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m2895445- 705026
Rakkaalle miehelle
Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest484136- 513830
- 413458
SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo883116Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv692972- 402144
- 442081
UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?
Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami272078