Viihdekeskuksen humpat eilen

Yölintuhan oli hyvä

Mitäpä muut tykkäsitte Viihdekeskuksen eilisistä tansseista? Minusta Jarkko Honkanen & Taiga oli loistava ja Yölintukin parempi kuin pitkään aikaan. Varmaan parin soittajan vaihdos teki hyvää Yölinnulle. Musiikki oli minun mielestä tanssittavampaa kuin yleensä.

4

549

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Esiintyvistä bändeistä Taiga oli minusta selkeästi parempi ja myös volyymit kohdallaan. Musiikki oli monipuolisempaa kuin Yölinnulla. Taiga oli minusta illan ykkösorkesteri.

      Yölinnun äänentoisto oli minun makuuni yhtä pykälää liian isolla. Musiikkikin oli Yölinnulla melko tasapaksua jumputusta. Tanssiväelle valo- ja savutehosteet lienevät aivan tarpeettomia.

      • Lisää väkeä

        Miun mielestä Yölinnun showmeininki on vaan hyvä asia. Sellainen saa tanssipaikoille väkeä, joka ei siellä muuten kävisi ja saattaa herättää heissä kiinnostuksen lavatansseja kohtaan.


      • huomannut
        Lisää väkeä kirjoitti:

        Miun mielestä Yölinnun showmeininki on vaan hyvä asia. Sellainen saa tanssipaikoille väkeä, joka ei siellä muuten kävisi ja saattaa herättää heissä kiinnostuksen lavatansseja kohtaan.

        Yölintu voisi vielä kehitttyäkin ja päästä tanssivien suosioon..jos heittäisivät se yhden kännikalan siitä ulos..Parempiakin laulajia on tarjolla.


      • enpä oo kuullu
        huomannut kirjoitti:

        Yölintu voisi vielä kehitttyäkin ja päästä tanssivien suosioon..jos heittäisivät se yhden kännikalan siitä ulos..Parempiakin laulajia on tarjolla.

        kännikalalla? Olit lisännyt ,että parempiakin laulajia on tarjolla. .. ... et kait tarkoittanut Simoa,onko hän alkanut kännäämään,en oo kuullutkaan,vai mitä tarkoitit?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Riikka Purra lupasi Suomen kansalle 1 euron bensaa, hinta nyt 2 euroa

      Vasemmistolaisen Marinin hallituksen aikana bensa ei maksanut kuin 1,3 euroa litralta. Ministerin pitäisi perustuslain m
      Maailman menoa
      289
      5445
    2. Kohdataanko me

      Enää?
      Ikävä
      70
      5026
    3. Rakkaalle miehelle

      Terveiset rakas. Ikävä on edelleen. Suru valtaa sydämen, kun en saa lähestyä sinua. En saa vastauksia, en soittoa, viest
      Ikävä
      48
      4136
    4. Eräs on taas viettänyt kokoyön täällä!!

      Etkö sä nuku koskaan??
      Ikävä
      51
      3830
    5. Olipa turha tämä

      Rakkaustarinamme
      Ikävä
      41
      3458
    6. SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo
      Maailman menoa
      88
      3116
    7. Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?

      Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv
      Maailman menoa
      69
      2972
    8. Mitä tapahtuu

      Sitten keväällä ja kesällä
      Ikävä
      40
      2144
    9. Voitko sanoa jotain

      Hellää?
      Ikävä
      44
      2081
    10. UMK-juontajakaksikon pari isoa "mokaa" ihmetyttää - Mitäs tykkäsit Syköstä ja Uotisesta juontajina?

      Tänä vuonna UMK-lavalla nähtiin artistien lisäksi juontajakolmikko Jorma Uotinen, Sami Sykkö ja Jasmin Beloued. Juontami
      Euroviisut
      27
      2078
    Aihe