Käsikirjoituksen lähettäminen

Hei!

Voiko käsikirjoituksen lähettää samanaikaisesti monelle eri kustannusyhtiölle - onko tällaiselle jokin este laissa tai muussa?
3376
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Olen jostain lukenut, että voi lähettää vaikka kuinka monelle. En ole tosin aivan varma, koska ei ole omaa kokemusta.

Äänestä
  • VOI ja tätä on kysytty tälläkin palstalla varmaan miljoona kertaa.

    Äänestä

  • sdfdfsdf kirjoitti:

    VOI ja tätä on kysytty tälläkin palstalla varmaan miljoona kertaa.

    … totta turiset,
    minäkin täällä vuosia kysellyt mitä typerimpiä juttuja tällä saitilla, kun ihan aluksi olisi pitänyt vain yksinkertaisesti kysyä, että:

    Kuinka kirjapaino perustetaan?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


WillingToKnow kirjoitti:

Hei!

Voiko käsikirjoituksen lähettää samanaikaisesti monelle eri kustannusyhtiölle - onko tällaiselle jokin este laissa tai muussa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu