Jokos on tuloksia tippunut?

Sain juuri äsken kuulla saaneeni reaalista kuudesta kemian tehtävästä joihin vastasin yhteensä 33 pistettä.Kun vielä parista muun aineen tehtävästä pisteitä varmaankin ropisee muutama lisää, niin E on jo melko varmasti plakkarissa jollei peräti L.
Mites te muut abit, millaisia tuloksia on tipahdellut?
101044
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

äidinkielen ensimmäisestä kokeesta alustavat pisteet 87-85, historiasta tein 3 tehtävää joista yht.11 pistettä, pahalta näyttää.

Äänestä
  • Äikän ekasta 87-88 ja reaalin uskonnosta 12/3 ja filosofiasta 4/1, että kai M:n vauhtia menee. Huomenna lisää tuloksia.

    Äänestä

  • fysiikasta tuli sellanen 11 pistettä.aika ikävästi ja matikasta b:n rajoille.katotaan miten menee, pelätään pahinta

    Äänestä

  • pettynys kirjoitti:

    fysiikasta tuli sellanen 11 pistettä.aika ikävästi ja matikasta b:n rajoille.katotaan miten menee, pelätään pahinta

    Hei! Jos ajattelit saaneesi matikasta b:n rajoille, niin paljonko sulla oli pisteitä?
    Itellä on varmaan siinä a:n rajoilla (pitkä) :( eli noin 12-15 pistettä...

    Äänestä

Ei ole meille tullut matikoista tai reaaleista mitään tuloksia. Äidinkielestäkin vaan osalle oppilaista oli laitettu seinälle sellanen lappu, että voi kysyä opettajalta tai sitten soittaa hänelle, mutta sekin koski vain noin 1/3 osaa oppilaista!

Äänestä

33 5 tähän mennessä reaalista,kemiasta 33, fysiikasta 5. Varma E, L ihan mahdollinen.

Äänestä
  • Tänään sain tietää maantiedon pisteet. Näytääisi tulevan 33 5 5=43 pistettä. L melko varma, en olisi kyllä uskonut saavani ko.arvosanaa reaalikokeesta, lähinnä kuvittelin pääseväni hikiseen läpi kun en mielestäni pahemmin lukenut lukulomalla.

    Äänestä

reaalista (bi, ge, hy) 34 pojoa, eli E:nä lähtee. Äikän ykkösaine C:nä ja muuta ei vielä tiedetäkään.

Äänestä

Äikästä ope sano että M-lähtee.. (aineistoaine, en jaksanu oikeen kirjottaa otsikosta..)
Pitkästä matikasta odottelin L, mutta tänään sain pisteet, 49, varma E. Reaalista odottelin M, pisteitä sainkin iloisesti yllättyen 37 eliihan varma E. (20/5 Fy ja 17/3 Bg)
Kielissä voin yhtyä noihin ei-osaajiin :/

Äänestä
  • Kohtalotoveri, mäkin sain reaalista 37 bojoa ja psykosta koko koulun parhaat pisteet, kyllä nyt taitaa nousta pissu päähän;) Äikästä E ja Matikasta(lyhyestä) A-B (15p)
    Kielissä myös luultavasti jatkuu AB-akseli.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mate Maatikko kirjoitti:

Sain juuri äsken kuulla saaneeni reaalista kuudesta kemian tehtävästä joihin vastasin yhteensä 33 pistettä.Kun vielä parista muun aineen tehtävästä pisteitä varmaankin ropisee muutama lisää, niin E on jo melko varmasti plakkarissa jollei peräti L.
Mites te muut abit, millaisia tuloksia on tipahdellut?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu