Lienee tyhmä kysymys, mutta kysyn kumminkin. Haluaisin ostaa koneeseeni langattoman hiiren ja näppäimistön, jotta saisin johtoviidakkoa vähemmäksi. Tarvitsevatko ne jonkin tukiaseman, joka tarvitsee lisää johtoja? Ja mitähän semmoinen maksaa, näppiksiä ja hiiriä saa jo melko edullisesti.
langattomat
tekoblondi
3228
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Ei kysymyksesi ole suinkaan tyhmä "tyhmä on se joka ei kysy".
Jos olet noita hankkimassa niin ostamalla HIIRI/NÄPPÄIMISTÖ yhdistelmäm niin kaikki tarpeellinen on mukana.
Ja pitää sisällään tuon mainitsemasi tukiaseman.
Eli se on oikeammin "vastaanotin".
Ainoa tarvittava johto on vastaannottimesta menevä johto koneen hiiri/näppäimistö porttiin =
PS/2 johon ne nytkin sinulla menevät.
Ja jos kyseessä on pöytäkone niin suosittelen asentamaan ne juuri tuohon PS/2 porttiin,yleensä mukana tulee myös USB sovitin mutta en kehoita käyttämään (ellei kyseinen kone ole kannettava)
Siis yksi kaapeli tulee mutta koska vastaanotin sijaitsee kiinteästi niin siitä ei todellakaan ole mitään haittaa.
Yhdistelmien hinnat ovat jo aika edullisia ja esim 40€:olla saa jo ihan toimivan yhdistelmän.
Suosittelen kyllä tällaista langatonta yhdistelmää sen käyttömukavuuden vuoksi ja hiiressä suositukseni on optinen vanhan pallon sijasta joita toki myös on saatavana.
neuvoista.
Osta optinen hiiri ettei vanhaa pallohiirtä, vai onkohan niitä enää myynnissäkään. Mulla on Logitech langaton ja on siisti pöytä ei yhtään näkyvää piuhaa!!!!!!!!!!!!!!