mulla olisi sellainen ongelma et olen laittanut siivous yrityksen ja kotisiivouksista on kyllä hinnoittelu käsitys, mutta mistä tiedän minkälaisia hintoja yrityksille kannattaa laittaa? meinaan näitä tarjouksia... ei kilpailijatkaan varmaan mielellään omia hintojaan kerro, että sais vähän hajua asiasta.. jos joku osaa kertoa niin tattista vaan!
hinnastoa
oula-matti
2263
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
pulju laittaa pystyyn, kun ei edes tiedä mitä myy ja millä hinnalla ja kenelle. Et ole kyllä starttilainaa saanut, kun ei liiketoimintasuunnitelmaa ole. Heh, heh, huono provo.
Kohteen mitoitus ja saadaan työaika. Sen jälkeen lasketaan hinta.
Me ei voida hintoja sinulle sanoa, koska emme tiedä miten markkinoit palvelua? ja minkalaisilla mielikuvilla mainostat palvelua? Panostatko laatuun? vai teetkö just sen mitä pitää?