VOISKO JOKU VIISAAMPI KRTOO MAALAIS POJALLE
MIKÄ SE TURISTI RYSÄ OIKEESTI ON ???
kun meikä ei oo vielä eksyny siihen...
TURISTI RYSÄ...
16
767
Vastaukset
- 25
päätellen, et missään muualla ole käynytkään. Sorry vaan.
- pavi
envain,mut tää on niitä mukavampii,just
ilmaston suhteen
- bbnjui
Playa de Ingles!
- rysän päällä
Jos haluaa palveluja niin turistirysä on ok.
- katiska vaan
Jos olet turisti ja menet johonkin lomalle, niin se paikka on silloin turistirysä.
- 2+2
Granilla muuta tekemistä kuin kirjoittaa nettiin monta aloitusta päivässä? Eikö löydy seuraa? Tuleeko aika pitkäksi? Valitse seuraavalla kerralla mielenkiintoisempi lomapaikka.
- 34
Eli tämä Paviko on se Kauniaisen mies. Se Vilperi....
- vilperi57
34 kirjoitti:
Eli tämä Paviko on se Kauniaisen mies. Se Vilperi....
Mulle riittää yksi nimimerkki, eli haukut väärää puuta kolmenelonen!! :)
- 20
vilperi57 kirjoitti:
Mulle riittää yksi nimimerkki, eli haukut väärää puuta kolmenelonen!! :)
päätellen on sama henkilö; puhuu Granista ja tarkoittaa silloin Kanarian saaria ja on neitssä 24/7.
- pavi
vilperi57 kirjoitti:
Mulle riittää yksi nimimerkki, eli haukut väärää puuta kolmenelonen!! :)
on silleen ,kun ei edes voi kirjoittaa ISOILLA KIRJAIMILLA
ja sit vielä niiku Vilperi ,meil on varaa omalla vaki nimmareilla
et noi 2"x4 voi jättää omaan rauhaansa`
26.8 ja en oo kauniaisii kauempana käyny :surku meittiä: - pavi
eiks kauniaisissa ,"kun lukee ja kuolavallu"näit
meidän kirjoituksii,ja kylhä hattunsa aina lipan saa. - Eläkeläinen-II
pavi kirjoitti:
on silleen ,kun ei edes voi kirjoittaa ISOILLA KIRJAIMILLA
ja sit vielä niiku Vilperi ,meil on varaa omalla vaki nimmareilla
et noi 2"x4 voi jättää omaan rauhaansa`
26.8 ja en oo kauniaisii kauempana käyny :surku meittiä:Nettietiketin mukaan isoilla kirjaimilla kirjoittaminen tarkoittaa huutamista. Nettietiketti on syntynyt siitä että pelkkään tekstii on yritetty saada myös tunnetilojen ilmaisua mukaan, kutem esim hymiöt ja lyhenteet.
- pavi
Eläkeläinen-II kirjoitti:
Nettietiketin mukaan isoilla kirjaimilla kirjoittaminen tarkoittaa huutamista. Nettietiketti on syntynyt siitä että pelkkään tekstii on yritetty saada myös tunnetilojen ilmaisua mukaan, kutem esim hymiöt ja lyhenteet.
tää maailma mukava,kun aina oppii jotain uutta,
ja tälläinen maalais junttikin,ja viel perse aukinen
MUT OON KÄYNY
TURUSKIN,ja sit vielä LAIVALLA ottiko päähän??
tois puelel ?? - Anonyymi
pavi kirjoitti:
tää maailma mukava,kun aina oppii jotain uutta,
ja tälläinen maalais junttikin,ja viel perse aukinen
MUT OON KÄYNY
TURUSKIN,ja sit vielä LAIVALLA ottiko päähän??
tois puelel ??Känniläiset meuhaa.
hyvä kun kysyit,se on paikka jossa kaikki toiminnot on kehitetty turistien hyvinvointia silmälläpitäen,joten siellä turisti saa parhaan mahdollisen palvelun .Ne jotka eivät tätä ymmärrä,pitävät,jostain syystä, turistirysää jotenkin huonona. Hyvä esimerkki oon Playa del Ingles.Monipuolinen,kaikessa turistin huomioon ottava lomakohde !!
- Anonyymi
Hyvä kun tunnustat inkelsin olevan hyvä esimerkki turistirysästä sillä sitähän se on sanan varsinaisessa merkityksessä. Palvelujen määrä ei kerro niiden laadusta yhtään mitään joten turha siihen on vedota. Vai pidätkö kulahtaneissa ostareissa tarjottavia väsyneitä palveluja ehkä parhaana mahdollisena jota turistille voi tarjota? Siinä tapauksessa nauti niistä ja me muut nautimme laadusta tasokkaammissa paikoissa.
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vesikin maksaa, miksei hengitysilma?
Jatkuvasti itketään ettei ole rahaa mihinkään, mutta tilastojen mukaan rahaa on enemmän kuin koskaan, joten miksei asial21615Satuolennoista tarinointi ei kuulu peruskoulun tehtäviin
Opetustunteja on muutenkin käytössä vain rajallinen määrä. Eli nämä satuhommat koulun ulkopuolelle vapaaehtoisiin harras1051560- 141403
Lahkokasteen ja kristillisen kasteen erot
Raamatun mukaan Kristillisessä yhdessä kasteessa Jumala pesee ja puhdistaa ihmisen sydämen ja poistaa perisynnin kirouks4221051Suomalainen perheenisä vaatii Suvivirren esittämisestä hyvityksiä
Itse lapsena uskonnonopetuksesta vissiin traumoja saanut ihka suomalainen (!) perheenisä vaatii Espoon kaupungilta korva2211048- 124871
Heikki Paasosen Marita-vaimo jätti tunteikkaat jäähyväiset: "Tällä kertaa me..."
Heikki Paasonen on naimisissa Marita Paasosen (os. Alatalo) kanssa ja heillä on kaksi pientä lasta. Nyt koitti aika jätt2826Kuka omistaa keltaisen vanhan aravan?
Pitäs saada rakennuksen omistajaan yhteys, rappukäytävät on siivottomassa kunnossa. Hiekkaa ja roskia rappusissa, lisäks29807Pirkanlinna yleisötapahtuma
Oli todella hyvä tilaisuus. Ja EERO. L. Aivan mahtava tyyppi. Veti rennosti ja asiallisesti. Ja yleisöltä hyviä kysymyks43776- 9770