Huomio

kbkjnb

Hollolassa Tiilijärventien päässä olevalla pysäköintipaikalla on jälleen puhkaistu kahdesta eri autosta renkaita.

Vahingonteot tapahtuvat usein päiväsaikaan,kun autolla paikalle saapunut henkilö on liikkumassa maastossa tai liikuntareiteillä.

Poliisille on tehty lukuisia kertoja rikosilmoituksia vastaavanlaisista renkaan puhkomisista juuri kadun päässä olevalta pysäköintipaikalta.

Poliisi kaipaakin yleisön apua renkaan puhkojan selvittämiseksi.

1

291

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Piiskanlovi

      Mitä siis tarvitaan? Valokuva siitäkö, kun joku autolla paikalle tuleva lenkkeilijä puhkaisee renkaanko? Mikä on tämän lenkkeilijän elämäntapa ja kohdistuuko puhkaisemisen epäekologisen elämäntavan autoihin?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuinka Riikka Purra on parantanut Suomen kansalaisen elämää?

      Haastan kaikki perussuomalaisten kannattajat kertomaan konkreettisia esimerkkejä kuinka Riikka Purran harjoittama politi
      Maailman menoa
      186
      4375
    2. Iso poliisioperaatio Lapualla

      Paikalla oli silminnäkijän mukaan myös kolme ambulanssia. https://www.is.fi/kotimaa/art-2000011924650.html Onko virpo
      Lapua
      73
      4261
    3. Riikan antisakset leikkaavat bensan hintaa ylöspäin

      Sannan aikoina bensaa sai 1,3 euron litrahinnalla ja Riikka leikkasi sen euron ylemmäksi reiluun 2 euroon. Joko on saks
      Maailman menoa
      62
      2340
    4. Sukupuolineutraalit liikennemerkit yksi persujen älynväläys

      Samassa rytäkässä kaikki syrjäseutujen bussipysäkkien liikennemerkitkin vaihdettiin, vaikkei bussia ole liikennöinyt enä
      Maailman menoa
      58
      2281
    5. Oletko nähnyt hänet ilman...

      Vaatteita!?
      Ikävä
      58
      2194
    6. Oon niin surullinen

      Ettei meistä tullut sitä mitä toivoin
      Ikävä
      53
      1836
    7. Mitä sitten odotat

      Jos seurailet vain tekemisiäni
      Ikävä
      28
      1487
    8. Kehu kaivattuasi

      Mikä hänessä on parasta? Jos osaat kertoa muuta kuin ulkonäköön liittyvää, niin ansaitset mitalin.
      Ikävä
      110
      1298
    9. Vuoksesi kaiken

      Tekisin vuoksesi kaiken. Enemmänkin. Kunpa tietäisi ja hyväksyisit sen. Ymmärtäisit, en voi elää ilman sinua. En halua
      Ikävä
      117
      1278
    10. Missä yleensä törmäät kaivattuusi??

      Tai näet hänet!!
      Ikävä
      60
      1159
    Aihe