Hollolassa Tiilijärventien päässä olevalla pysäköintipaikalla on jälleen puhkaistu kahdesta eri autosta renkaita.
Vahingonteot tapahtuvat usein päiväsaikaan,kun autolla paikalle saapunut henkilö on liikkumassa maastossa tai liikuntareiteillä.
Poliisille on tehty lukuisia kertoja rikosilmoituksia vastaavanlaisista renkaan puhkomisista juuri kadun päässä olevalta pysäköintipaikalta.
Poliisi kaipaakin yleisön apua renkaan puhkojan selvittämiseksi.
Huomio
kbkjnb
1
278
Vastaukset
- Piiskanlovi
Mitä siis tarvitaan? Valokuva siitäkö, kun joku autolla paikalle tuleva lenkkeilijä puhkaisee renkaanko? Mikä on tämän lenkkeilijän elämäntapa ja kohdistuuko puhkaisemisen epäekologisen elämäntavan autoihin?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 865269
Riikan kukkaronnyöri on umpisolmussa
Kulutus ei lähde liikkeelle, koska kansalaiset eivät usko, että: – työpaikka säilyy – tulot eivät romahda – talous ei h784704Jos vedetään mutkat suoraksi?
Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar1112997Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan
Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv862933Epäily: Räppäri yritti tappaa vauvansa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/epaily-mies-yritti-tappaa-vauvansa/9300728 Tämä on erittäin järkyttävä teko täysin p232494Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia
Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.612039Anteeksipyyntöni
Jätän tähän anteeksipyyntöni sinulle, koska en voi sanoa sitä missään muuallakaan. Pyydän anteeksi, jos purkamani tuska241901- 321523
Sydämeni valtiaalle
En täältä aio asioita kysellä. Haluan tuoda tiedoksesi, että pohjimmiltani en ihmisiä tahdo satuttaa ja ajattelen muiden1141439- 1851318