Hollolassa Tiilijärventien päässä olevalla pysäköintipaikalla on jälleen puhkaistu kahdesta eri autosta renkaita.
Vahingonteot tapahtuvat usein päiväsaikaan,kun autolla paikalle saapunut henkilö on liikkumassa maastossa tai liikuntareiteillä.
Poliisille on tehty lukuisia kertoja rikosilmoituksia vastaavanlaisista renkaan puhkomisista juuri kadun päässä olevalta pysäköintipaikalta.
Poliisi kaipaakin yleisön apua renkaan puhkojan selvittämiseksi.
Huomio
kbkjnb
1
297
Vastaukset
- Piiskanlovi
Mitä siis tarvitaan? Valokuva siitäkö, kun joku autolla paikalle tuleva lenkkeilijä puhkaisee renkaanko? Mikä on tämän lenkkeilijän elämäntapa ja kohdistuuko puhkaisemisen epäekologisen elämäntavan autoihin?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sebastian Tynkkynen (pers.) ei vastusta raiskauksia
"Sebastian Tynkkynen oli ainoa 14 suomalaismepistä, joka vastusti uutta suostumuksen puuttumiseen perustuvaa raiskauslak453867Purra jäi kiinni valehtelusta, Heinäluoma ei
Ja heti alkoi Purra joukkoineen maalittamaan Heinäluomaa. Niin toimii äärioikeistoa edustava putinistipersulauma, jonka152932- 322490
- 241790
- 431392
Kaunis Martina taas lehtihaastattelussa - kommentoi Stefua
Martina sanoi, että Isabella on käytännössä aina hänen kanssaan. "Minä olen se vanhempi, joka ottaa 100-prosenttisen vas4431391Gallup: Kenet sinä haluaisit nähdä Yökylässä-sarjassa?
Yökylässä Maria Veitola -sarjaa on nähty jo 10 kautta tv:ssä, ja Veitola on yöpynyt satojen suomalaisten julkkisten kode431373- 251189
- 491131
Mitäs mieltä
Hakeekohan pikkunennmies alavuden kaupunginjohtajaksi? Pakkoliitos ähtäri-alavus. Taas olis mieliharmi johtamassa suoho161115