Te keillä on tutkijakoulupaikka, paljon jää palkasta käteen? Ymmärtääkseni bruttopalkka on 1500-1800 vähän riippuen sisältyykö siihen jotain muutakin hommaa.
Tutkijakoulun palkka...?
oopp
2
1424
Vastaukset
- R-iina
Tutkijakoulun palkka ei riipu siitä, teetkö muutakin hommaa. Se on, mikä on. Itselläni muistaakseni noin 1700 euroa. Tutkijakoulutettavan aloituspalkka taulukoiden mukaan olisi noin 2150 euroa, mutta tämä edellyttää, että saat siis tuon erotuksen vaikkapa jostakin projektista. Käteen jäävä osuus luonnollisesti riippuu veroprosentistasi, ja sitä sinun pitää laskeskella hieman itse.
- Esa Ollila
2000-3000 euroa kuussa riippuen hyväksyttyjen julkaisujen määrästä, yliopistosta ja rahoituksen luonteesta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse43693SDP:n kansanedustaja Nazima Radmyar uhriutuu somessa saamistaan viesteistä.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011854410.html Miksi Razmyar ei kestä kansan palautetta oikean kansanedustajan tavo1933599Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv1283340Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky713312Korpelanvaara
Korpelanvaaran alle tulee uusi hevosurheilu keskus monen miljoonan investoinnit202176Muistatteko kuinka Marinin hallituksen aikaan kansalaisilla oli varaa kuluttaa?
Tavallisella perheelläkin oli rahaa käydä sääännöllisesti ravintoloissa syömässä, koska vahvat ammattiliitot olivat neuv251768- 311506
- 321461
- 901383
- 151323