Olen harkinnut ausseihin lähtöä 3- 6 kuukaudeksi. Mitä kaikkea pitää tehdä ennen matkaa, muuta kuin varata liput? Viisumit ja kaikki?
Rahaa olen säästänyt riittävästi ja saan asua tutuillani. Onko minulla edes mahdollisuutta olla maassa puolta vuotta?
Anteeksi tyhmiä kysymyksiä :)
Valaiskaa tyhmää :)
3
481
Vastaukset
- ozi ozi ozi
Kolme kuukautta saa olla turistiviisumilla, sitten käsittääkseni voit joko anoa jatkoa tai käyt vaikka Uudessa Seelannissa ja haet uuden turistiviisumin.
- jona aikana
voi käydä poissa ja palata. Yhtäjaksoisesti saa olla tosiaan sen kolme kuukautta, sitten pitää poiketa ulkomailla.
- sesama
jona aikana kirjoitti:
voi käydä poissa ja palata. Yhtäjaksoisesti saa olla tosiaan sen kolme kuukautta, sitten pitää poiketa ulkomailla.
kaveri tuli ryypättiin 12 kuukautta,ei tiedetty säännöistä ja poislähteissä oli kovat kuulustelut ja loppujen lopuksi 2 vuoden porttikielto Australiaan. Mies tuhlaa 10 tuhatta euroa vuodessa,sesama saisi olla munpuolesta aina täällä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 703149
- 622495
Hei........
Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.562136Mitä sanoa pituudeksi näillä mittaustuloksilla?
Jos jossain tarttee ilmoittaa pituus sentin tarkkuudella? Mitattu neljästi virallisesti ja mittaustulokset on olleet 1942045- 551952
- 421594
- 401560
Mä en jaksa suojella sua enää
Oot osa mun tarinaa ja ensirakkaus 🩷🌈 Olisiko niin kauheata, jos muutkin ystävämme tietäisivät? Se on jo niin vanha ”t141253EU:n uusin idea - jatkossa joudut tunnistautumaan kun katsot PORNOA!
"Pornon katsominen muuttuu täysin Euroopan komissio on kehittänyt sovelluksen, jolla internetin käyttäjä voi todistaa p1391168- 61083